У третьому кварталі обсяг іноземних інвестицій у Китай вперше за всю історію країни став від’ємним.
Як пише Axios, це важливо з тієї причини, що відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ), є відображенням різкого погіршення економічних перспектив Китаю.
– Друга за величиною економіка світу продовжує боротися з млявим відновленням після Covid, погіршенням споживчої та ділової довіри, а також із триваючими тенденціями дезагрегування та деглобалізації, – пише видання.
Широкий показник ПІІ, опублікований у п’ятницю Державним управлінням з валютних операцій Китаю, показав відтік $11,8 млрд у третьому кварталі, що стало першим від’ємним показником з моменту початку збору даних у 1998 році.
– Деяка слабкість китайських прямих іноземних інвестицій може бути пов’язана з репатріацією прибутку транснаціональними компаніями, – пишуть аналітики Goldman Sachs.
Як зазначає Axios, відтік капіталу відображає крах довіри компаній до державної економічної моделі Китаю під керівництвом президента Сі Цзіньпіна.
– Сі змістив акцент правлячої комуністичної партії на повернення Китаю до числа лідерів світової економіки, а не на значне підвищення рівня життя китайців.
Як підсумок, це все ж не означає, що китайська економіка приречена, оскільки вона не потребує іноземних інвестицій так, як колись.
При цьому відтік іноземних інвестицій свідчить про те, наскільки швидко змінилися очікування щодо зростання китайської економіки, підсумовує Axios.