В США комерційне підприємство вперше почало вилучати вуглець з повітря. Цим зайнялася компанія Heirloom Carbon Technologies (HCT), яка використовує метод прямого захоплення повітря – таким чином висмоктуючи парникові гази з атмосфери. Важливість же вилучення вуглецю з повітря полягає в тому, що, на думку вчених, воно може дати істотний поштовх людству в боротьбі зі зміною клімату.
Про це повідомляє The New York Times. Зазначається, що завод компанії в Каліфорнії може поглинати максимум 1000 тонн вуглекислого газу на рік. Це відповідає вихлопам приблизно 200 автомобілів.
У чому суть технології
Автори матеріалу пояснюють: технологія ґрунтується на простій хімії. Суть у тому, що вапняк – одна з найпоширеніших гірських порід планети – утворюється, коли оксид кальцію зв'язується з вуглекислим газом. У природі цей процес займає роки, а HCT просто прискорює це:
- спочатку в печі, що працює на відновлюваній електроенергії, робітники нагрівають вапняк до 1650 градусів за Фаренгейтом (близько 900 градусів за Цельсієм);
- внаслідок цього вуглекислий газ виділяється з вапняку та перекачується в резервуар для зберігання;
- оксид кальцію, що залишився, "який виглядає як борошно", потім обливають водою і розкладають на великі підноси, "які роботи переносять на високі стелажі й виставляють на відкрите повітря";
- за три дні цей порошок поглинає вуглекислий газ і знову перетворюється на вапняк;
- "потім усе повертається у піч, і цикл повторюється".
Чому це важливо
Важливість видалення вуглецю з повітря, наголошують автори матеріалу, полягає в тому, що, на думку деяких учених, це може суттєво допомогти людству у боротьбі зі зміною клімату. Адже, пояснюють в ООН, "температура та вуглець пов'язані".
"Через те, що ми накачали вуглець в атмосферу, зростає температура. Але якщо збільшити температуру – зростає концентрація вуглецю. Це веде до танення льодів, що може призвести до певних змін у характерній циркуляції атмосфери [які призводять до різних природних катастроф – аномальної спеку, повені та ін.]", – зазначили в організації.
Втім, у метода HCT є й критики. Зокрема, зазначають у The New York Times, "екологи насторожено ставляться до нафтових компаній, які інвестують у цю технологію – побоюючись, що вона може бути використана для продовження використання викопного палива".
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, один із найбільших промислових майнерів у світі запустив пілотний проєкт із "зеленого" видобутку криптовалюти. Екологічний слід технологічного процесу зводиться до мінімуму завдяки тому, що електроенергія для криптоферми перетворюється з метану, отриманого зі звалищних відходів.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!