Заборону на експорт пального з Росії скоро скасують: Reuters дізналося про терміни
Заборону на експорт пального з Росії скоро скасують: Reuters дізналося про терміни

Заборону на експорт пального з Росії скоро скасують: Reuters дізналося про терміни

Росія планує найближчим часом зняти всі обмеження на експорт бензину та дизпалива. Передбачається, що експортні заборони буде скасовано у середині листопада.

Як повідомляє Reuters, відповідні вказівки вже отримали від уряду російські виробники палива. Йдеться не про санкції, а про заборону, яку Росія запровадила сама для себе наприкінці вересня-2023 на тлі шаленого зростання внутрішніх цін на бензин та дизель.

"Вони (уряд Росії. – Ред.) сказали виробникам, що експорт буде відкрито з наступного тижня (після 13 листопада. – Ред.)", – розповіло джерело в російській нафтовій компанії. Інше джерело в галузі також підтвердило, що заборону буде скасовано наступного тижня. "У зв'язку з цією обіцянкою ми сформували експортний графік та план з переробки", – сказало друге джерело.

Ще один анонімний співрозмовник агентства заявив, що на тлі обмежень у Росії нібито вже формується надлишок палива. "Нині низький сезон, ми не можемо продавати стільки бензину на внутрішньому ринку", – сказав він. У той же час міністр енергетики РФ Микола Шульгінов заявляв, що розглядається зняття заборони лише для "деяких марок бензину".

При цьому 6 жовтня РФ уже послабила паливні обмеження. Тоді уряд країни-агресора дозволив експорт дизельного палива трубопроводом, але зберіг цю заборону для бензину.

Також все ще заборонено закордонне постачання бензину автомобільним та залізничним транспортом. Якщо тепер заборону буде повністю скасовано, "безстрокові" обмеження (як їх характеризували в РФ) протримаються менше двох місяців.

Нагадаємо, запровадження експортних обмежень було пов'язане з тим, що оптові та роздрібні ціни на бензин у РФ наприкінці літа і на початку осені били рекорди, а в деяких регіонах навіть виник дефіцит пального. Крім того, у серпні РФ не вистачало транспортних потужностей. Особливо сильно була перевантажена залізниця на південь (з огляду на напрямок це може бути безпосередньо пов'язано з війною в Україні і тим, що потужності зайняли військові).

Як повідомляв OBOZ.UA, світові нафтопереробні заводи при цьому не встигають виробляти достатньої кількості дизельного палива. Це провокує новий виток інфляції, позбавляючи країни палива для промисловості та транспорту. Тобто вартість дизеля зростає у всьому світі.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader