Підсумки 12.11: Допомога ФРН і знищення культури
Підсумки 12.11: Допомога ФРН і знищення культури

Підсумки 12.11: Допомога ФРН і знищення культури

Німецький уряд подвоїть військову допомогу для України; Росіяни обстрілами завдали серйозних руйнувань обласній бібліотеці у Херсоні. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Німеччина, яка надає Україні найбільше допомоги після США у світі та найбільше в Європі, планує наступного року збільшити її вдвічі – до 8 мільярдів євро. Таке рішення погодила урядова коаліція канцлера Олафа Шольца – Соціал-демократична партія, членом якої є Шольц.

Згідно з даними Кільського інституту світової економіки, Німеччина надала Україні військової допомоги на понад 17 мільярдів євро: основні бойові танки Leopard 2, броньовані бойові машини піхоти Marder, протиракетні комплекси IRIS-T і Patriot, зенітні установки Gepard і системи залпового вогню.

Внаслідок обстрілу в Херсоні практично знищена обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара – один з найбільших інформаційних та культурних центрів півдня України.

Відомо, що восени 2022 року під час відступу з правобережжя росіяни розграбували бібліотеку Гончара, вивізши звідти колекцію краєзнавчих фондів, а уже 19 листопада 2022 року будівля вперше постраждала від обстрілів. Тоді від вибухової хвилі у бібліотеці повилітали шибки. У грудні 2022 року будівлю вирішили законсервувати. Потім було ще щонайменше два обстріли – у серпні та жовтні 2023 року. Під час останнього згорів один з поверхів бібліотеки.

Окупанти на Бахмутському напрямку стояли в обороні, але тепер “промацують оборону” ЗСУ і намагаються штурмувати, повідомив, що начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. За його словами, на Східному напрямку окупанти стратегічних успіхів не здобули.

Головне управління розвідки повідомило, що в Мелітополі внаслідок вибуху у штабі були вбиті троє офіцерів Росгвардії. Вибух стався в переробленому під військовий штаб приміщенні Нової пошти на вулиці Дмитра Донцова під час засідання окупантів – офіцерів ФСБ та Росгвардії. Військова розвідка називає це акцією помсти, яку реалізував рух опору.

Києво-Печерська лавра 15 листопада переходить на новоюліанський календар, що є основним для Православної Церкви України (ПЦУ). Про це повідомив виконувач обов’язків намісника Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій. З переходом на новоюліанський календар для нерухомих свят, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня. Святкування рухомого Великодня і прив’язаних до нього свят залишиться без змін.

Європейський Союз у Міжнародний день солідарності з Білоруссю вкотре засудив репресії режиму Александра Лукашенка і погіршення ситуації з правами людини в країні. В ЄС заявили, що після сфальсифікованих президентських виборів 2020 року ситуація з правами людини в Білорусі продовжує різко погіршуватися. Режим здійснив понад 40 000 політично вмотивованих арештів, порушив щонайменше 12 000 політично вмотивованих кримінальних справ і утримує майже 1 500 політичних в’язнів.

На горі Піп Іван Чорногірський випав сніг та впала температура. Рятувальники нагадали, що туристам на тлі такої погоди необхідно мати відповідне спорядження, одяг, взуття, техніку, аптечку, запас їжі та води, а у разі погіршення погодних умов – відкласти похід у гори.



Теги за темою
Обстріл Білорусь Євросоюз Німеччина Олександр Лукашенко окупація Карпати
Джерело матеріала
loader
loader