В Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу, всі вони — відхилення "Омікрону"
В Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу, всі вони — відхилення "Омікрону"

В Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу, всі вони — відхилення "Омікрону"

Зараз територією України циркулює понад 13 штамів коронавірусу COVID-19. Всі вони — відхилення штаму "Омікрон". Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю РБК-Україна.

- Є певні особливості, напевно, в кожному штамі, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання, — розповів він.

Захворюваність на “ковід” почала збільшуватися з вересня, як і на інші на гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і раніше, більшу кількість випадків фіксують в містах, які за чисельністю населення наближаються до мільйона або перевищують мільйон. Це Київ, Львів та інші.

Карантинні обмеження через коронавірус під час зимового періоду “є цілком можливим” на рівні регіонів. Зазвичай, ці локальні протиепідемічні заходи зводилися до закриття шкіл.

- Якщо перевищується епідемічний поріг (а він рахується сумарно "ковід" + грип + інші респіраторні вірусні інфекції), в такому випадку за рішенням місцевої влади можуть бути застосовані локальні протиепідемічні заходи. Чи буде це закриття шкіл? Чи буде це масковий режим, наприклад, в тому ж громадському транспорті? Чи буде це обмеження якоїсь торгівлі?.. Ці рішення мають приймати місцеві епідеміологи, — заявив Кузін.

Симптоми штамів "ковіду", які зараз циркулюють в Україні, дуже схожі з іншими респіраторними вірусними інфекціями. 

- Починається зі свербіння в носі, може бути приєднаний також кон'юнктивіт (тобто це червоні очі, сльозотеча), це виділення з носа, кашель, чхання і також фіксується підвищення температури тіла, — сказав він.

Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки припадають на вікову групу старше 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання. Зараз рівень смертності від COVID в Україні менше ніж 2%. 

За рекомендаціями ВООЗ, повного курсу щеплення (перше щеплення, друге і два бустери) вистачає для здорової людини для того, щоб мати достатній рівень імунітету проти будь-яких штамів "Омікрону". Але для людей, які мають важкі супутні захворювання або вік понад 60 років, рекомендовано продовжувати вакцинацію і робити третій бустер. 

7 листопада в Україні зареєстрували перший випадок нового субваріанту коронавірусу варіанту Омікрон під назвою «Пірола». На Рівненщині захворів 20-річний хлопець.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader