В обхід санкцій: Китай і РФ допомагають КНДР розширювати її військовий потенціал, — Пентагон
В обхід санкцій: Китай і РФ допомагають КНДР розширювати її військовий потенціал, — Пентагон

В обхід санкцій: Китай і РФ допомагають КНДР розширювати її військовий потенціал, — Пентагон

Міністри оборони 17 країн, що входять до складу Командування ООН, заявили, що країни, які підтримують КНДР у разі її агресії, понесуть серйозне покарання від міжнародного співтовариства.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що держави-члени ООН, які забезпечують дотримання перемир'я в Корейській війні, стурбовані позицією Росії та Китаю, які допомагають КНДР нарощувати свій військовий потенціал в обхід міжнародних санкцій. Про це 14 листопада повідомило агентство Reuters.

"Ми глибоко стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають КНДР нарощувати свій потенціал, дозволяючи їй обходити санкції Ради Безпеки ООН. Нас також турбує зростання військового співробітництва між Росією і КНДР останнім часом", — сказав глава Пентагону на зустрічі в Південній Кореї з міністрами оборони 17 країн, що входять до Командування ООН (UNC).

Також повідомляється, що Південна Корея і Командування ООН у спільній заяві наголосили на незаконності ядерної та ракетної програми Пхеньяна і попередили про неприпустимість агресивних дій проти Республіки Корея.

Важливо Від мін до "Градів": КНДР постачає для РФ усю номенклатуру артбоєприпасів (фото)

"Якщо країни, які підтримали Північну Корею під час Корейської війни, спробують знову надати допомогу, то ці країни також понесуть серйозне покарання від міжнародної спільноти разом із КНДР", — ідеться в заяві.

При цьому ця заява прозвучала на тлі висловлювань Пхеньяна щодо Командування ООН. 13 листопада влада КНДР заявила, що UNC є інструментом США для конфронтації, незаконною військовою організацією і не має нічого спільного з ООН. Північна Корея також закликала розпустити UNC, щоб запобігти початку нової війни на Корейському півострові.

У відповідь Південна Корея, США та інші країни-члени ООН погодилися розширити масштаби навчань, не відкидаючи при цьому діалог, як шлях до миру на півострові.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен 9 листопада заявив, що в рамках військового співробітництва Північна Корея може розраховувати на підтримку з боку Росії в галузі програм балістичних ракет, ядерних і космічних технологій. За його словами Вашингтон працює над тим, щоб викрити і протидіяти зусиллям Пхеньяна розвитку ракетних програм.

Теги за темою
ООН
Джерело матеріала
loader
loader