Блінкен Ентоні: Державний секретар США
Блінкен Ентоні — політик-демократ, працював в адміністраціях президентів Клінтона, Обами та Байдена. З 2021 року відає зовнішньою політикою США
Біографія
Ентоні Блінкен народився 16 квітня 1962 року в місті Йонкерс, штат Нью-Йорк, США.
Освіта
З раннього віку Блінкен захоплювався іноземними мовами та політикою. Крім англійської, володіє французькою та іспанською.
Середню освіту здобув у престижних навчальних закладах Нью-Йорка і Парижа. У 1980 році Ентоні вступив до Гарварду, де вивчав історію та соціальні науки. У Колумбійському університеті він осягав науку юриспруденції. У віці 26 років став доктором права.
Сім’я
Ентоні народився в сім'ї Дональда Блінкена та Джудіт Поллак. Батько був підприємцем і дипломатом. У середині 1990-х років він очолював американське посольство в Угорщині. Мати — керувала американським центром для студентів і художників в Парижі. Займалася наведенням трансатлантичних культурних мостів.
Батьки політика розлучилися, коли йому вісім років. Вітчимом Ентоні став юрист і письменник Самуель Пізар. Він в різний час був радником Президента Джона Кеннеді та ряду очільників Франції. У Ентоні є молодша зведена сестра Лія Пізар. Вона керує некомерційною організацією з побудови культурних мостів між різними народами.
У Блінкена є споріднений зв'язок з Україною. Його прадід по батькові Меїр Блінкен народився в Переяславі, отримав комерційну освіту в Києві. У 1904 році перебрався до Сполучених Штатів.
У 1995 році Ентоні познайомився з дівчиною на ім'я Еван Райан, яка тоді була помічницею Гіларі Клінтон. Райян — онука екскерівника Секретної служби США. У 2002 році Блінкен і Райан стали чоловіком і дружиною. Виховують двох дітей. Зараз дружина Блінкена займає посаду секретаря кабінету міністрів Білого дому.
Кар'єра
Навчаючись в Гарварді, Ентоні став співредактором студентської газети. Потім стажувався у виданні The New Republic, працював в юридичному секторі в Нью-Йорку і Парижі.
У французькій столиці Блінкен був співробітником некомерційної організації, яка займається співпрацею між Францією та США. У 1988 році разом з батьком займався збором коштів на президентську кампанію кандидата-демократа Майкла Дукакіса.
У 1994 році Блінкен переїхав до Вашингтона, де розпочав державну кар'єру. Він працював у Білому домі у якості спічрайтера президента Білла Клінтона, був помічником заступника держсекретаря Річарда Холбрука з європейських і північноамериканських питань. Входив до складу апарату Ради національної безпеки.
З 2002 по 2008 рік Ентоні був штатним директором Комітету закордонних справ Сенату США. Наступні чотири роки він допомагав першим особам держави формувати політику щодо Афганістану, Пакистану та Ірану.
Наприкінці 2014 року Блінкен був затверджений Сенатом на посаді заступника держсекретаря, де він очолював відділ європейських і євразійських справ. На цій посаді до січня 2017 року Блінкен займався різними питаннями, включаючи відносини з Росією, врегулювання конфлікту в Україні та реагування на кризу в Сирії.
Після приходу в Білий дім Дональда Трампа Ентоні пішов з політики. У 2017 році став він одним із засновників стратегічної консалтингової компанії WestExec Advisors, яка надає послуги з консультування з питань нацбезпеки та зовнішньої політики.
Влітку 2020 року він взяв відпустку в WestExec Advisors, щоб долучитися до виборчої кампанії Джо Байдена. Він допомагав кандидату в президенти в питаннях міжнародної політики. Після перемоги Байдена на виборах Блінкен повернувся в політику, ставши Державним секретарем (американський аналог Міністра закордонних справ).
Затверджений на цій посаді в січні 2021 року. У своїй діяльності орієнтований на посилення співпраці Сполучених Штатів і Європейського Союзу. Відомий як виразник жорсткої антиросійської лінії.
Ще в січні 2022 року він санкціонував постачання зброї Україні для підтримки країни в умовах напруженості на кордоні з Росією. 11 лютого Блінкен публічно попередив про ймовірність вторгнення Росії в Україну до закінчення зимових Олімпійських ігор.
У вересні Ентоні пообіцяв, що США допоможуть українським військовим деокупувати захоплені Росією українські території. Не в останню чергу завдяки роботі держсекретаря США залишаються головним постачальником озброєння та іншої допомоги Україні.
У Блінкена є хобі — гра на гітарі. У нього навіть є три записані пісні, які можна послухати на стрімінговому сервісі Spotify.
Компромат
Ентоні не був причетний до будь-яких великих скандалів чи епізодів неетичної поведінки. Він був підданий критиці та звинуваченням деяких політичних опонентів, головним чином з питань політичних поглядів та рішень.
Так, Блінкена засуджували деякі республіканці за рішення виведення військ США з Афганістану, яке було здійснено у 2021 році. Також деякі опоненти звинувачували його в неефективності щодо проблем на Близькому Сході, включаючи ситуацію в Сирії та Ірані.
Декларація
Згідно з інформацією на 2021 рік, річна зарплата Ентоні Блінкена становить $221,700.