Кого можуть мобілізувати в Україні під час воєнного стану та чим керується ТЦК при відборі: роз'яснення
Кого можуть мобілізувати в Україні під час воєнного стану та чим керується ТЦК при відборі: роз'яснення

Кого можуть мобілізувати в Україні під час воєнного стану та чим керується ТЦК при відборі: роз'яснення

В Україні триває загальна мобілізація, якій підлягають чотири категорії військовозобов'язаних. При відборі працівники ТЦК та СП керуються такими показниками як стан здоров'я та вік людини, а також потреби на фронті певних спеціальностей.

Хто може бути мобілізований та які критерії відбору – визначає закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Водночас ексначальник Харківського обласного ТЦК Володимир Арап в інтерв'ю ArmyInform раніше пояснював, що особовий склад має призиватися придатним за станом здоров’я. Тому пріоритет надається молодшим категоріям військовозобов'язаних.

Крім того, під час відбору враховують спеціальності військовозобов'язаних. У ТЦК пояснюють, що на фронті потрібні різні фахівці – як на передовій, так і в тилу.

Офіцер Харківського обласного ТЦК підполковник Андрій Котенко розповідав виданню, що з усіх чоловіків, які прийшов до них у жовтні на контракт, більшість обирала спеціальність десантника, морпіха чи оператора бойових дронів. Жінки – посади зв’язківців, медиків і кухарів.

Так, мобілізації в Україні підлягають:

– чоловіки від 18 до 60 років, визнані ВЛК придатними або обмежено придатними і які перебувають на службі в запасі як військовозобов'язані;

– чоловіки 27-60 років без досвіду служби, визнані придатними або обмежено придатними на ВЛК;

– виключені з військового обліку чоловіки 18-60 років, придатні або обмежено придатні і не засуджені за тяжкий або особливо тяжкий злочин;

– жінки 18-60 років, які перебуваються на військовому обліку в запасі як військовозобов'язані й визнані придатними або обмежено придатними на ВЛК.

Нагадаємо, юристи пояснили, що чинне законодавство передбачає кілька поважних причин, які дозволяють проігнорувати повістку та не приходити до Територіального центру комплектування і соцпідтримки. Серед них: 

– хвороба, через яку особа не може самостійно рухатися;

– необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка;

– відкрите кримінальне провадження, або застосування щодо військовозобов’язаного чи резервіста адміністративного стягнення, кримінального покарання.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Виїжджати з України під час дії воєнного стану та загальної мобілізації можуть лише 11 категорій громадян. Чи можливе скасування заборони на виїзд для всіх чоловіків,читайте в матеріалі.

– В Україні є категорії громадян, які повинні прийти до військкомату навіть якщо не отримували повістки – як для уточнення даних, так і для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Кого це стосується та що загрожує за ухилення від мобілізації,читайте в матеріалі.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader