Сьогодні Шевченківський районний суд столиці визнав російського пропагандиста Армена Гаспаряна винним у публічних закликах до геноциду українського народу і призначив йому покарання у вигляді десяти років позбавлення волі. Про це повідомило агентство «Укрінформ» із посиланням на прокурора Офісу генпрокурора Олександра Сафаряна, який представляв державне обвинувачення у цій справі.
«Суд визнав винуватим Армена Гаспаряна у публічних закликах до геноциду українського народу, насильницької зміни конституційного ладу, зміни меж території та державного кордону України. Йому призначено покарання у вигляді десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна», — сказав у коментарі «Укрінформу» прокурор.
Він зокрема пояснив, що під час судового розгляду справи Гаспаряна було доведено, що він у своїй книзі «Денацификация Украины. Страна невыученных уроков» просував твердження про неспроможність України як держави існувати і розвиватися, а також про неповноцінність та другосортність української нації.
Гаспарян неодноразово закликав російську владу провести «денацифікацію» України, вдаючись зокрема до проведення воєнних дій на її території, а також до створення фільтраційних і концентраційних таборів для українців.
«У подальшому ідеї книги Гаспаряна використовувало найвище політичне та військове керівництво РФ для виправдовування збройної агресії проти України, а Управління справами президента РФ закупило її для вивчення та використання посадовими особами», — йдеться у повідомленні «Укрінформу».
У квітні 2022-го Офіс Генерального прокурора України та Служба безпеки повідомили про підозру російському пропагандисту, публіцисту і автору книги про «денацифікацію» України Армену Гаспаряну. Суд заочно обрав Гаспаряну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Читайте також:
- Скабєєву на нари. Наскільки реально притягти до відповідальності російських пропагандистів
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.