Влада Бразилії розробляє проект цифрової валюти центрального банку Drex, яка, як сподіваються в Бразильській комісії з цінних паперів і бірж (CVM), зведе нанівець використання дрібних криптовалют. Запустити "національну" бразильську криптовалюту планують у 2024 році.
Про це голова CVM Жоау Педро Насіменто заявив на економічній конференції, організованій бразильським Міністерством фінансів. За його словами, такі найбільші криптоактиви як Bitcoin і Ethereum збережуться, але менш популярні монети втратять свою актуальність, оскільки "криптореал" представлятиме їхню функціональність.
"Drex уб'є багато криптовалют. Звичайно, мова не про біткоїн, але Drex знизить привабливість дрібніших криптовалют", – пояснив Насіменто.
Він запевняє, що бразильська криптовалюта відрізнятиметься багатьма перевагами: смарт-контрактами, взаємодією з існуючими блокчейн-технологіями завдяки сумісності з Ethereum, а також швидкістю транзакцій та практичністю розроблених технологій розподіленого реєстру.
Тоді як у деяких країнах регулятори зайняли досить жорстку позицію щодо криптовалют, підхід CVM відрізняється достатньою гнучкістю. Насіменто визнав необхідність регулювання техноінновацій, але, на його думку, це потрібно робити, розглядаючи можливість інтеграції цих технологій, а не придушуючи їх.
"Щоразу при спробі зупинити інновації, люди зазнавали поразки. Я вважаю, що в них треба шукати можливості і намагатися вивести це на ринковий рівень", – додав глава регулятора.
Педро Насіменто виступає за розвиток регульованої криптовалютної економіки, щоб підвести всіх її сумлінних учасників під дію закону. Інакше держава втратить можливість контролювати такі можливі негативні наслідки, як відмивання грошей та ухилення від сплати податків.
Як уже повідомляв OBOZ.UA, вперше про введення цифрової валюти в Україні заговорили ще 2016 року. А вже 2021 року Національний банк України розробив концепцію е-гривні (E-UAH), яка передбачає впровадження цифрової форми національної валюти до 2024 року.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!