День апостола Матвія: історія свята
16 листопада віряни вшановують пам'ять святого євангеліста Левія Матвія. Він був одним з 12 апостолів та був одним з найближчих учнів Ісуса Христа. Святого Матвія вважають автором першого канонічного Євангелія, написаного арамейською мовою.
Історія свята
Левій Матвій був обраний Христом одним з дванадцяти апостолів та згаданий у списках апостолів приведених у Євангеліях. Так, у Євангелія від Марка та Луки розповідається, як Матвій був покликаний Ісусом Христом.
Неподалік від Капернаума проходив Ісус зі своїми учнями й побачив на митниці Матвія, який збирав мито. Побачивши Ісуса Матвій запросив Його з учнями до свого дому на трапезу. Це сильно обурило фарисеїв, які вороже ставилися до Ісуса. Потім Спаситель покликав Матвія за Собою і він погодився.
Після вознесіння Ісуса Христа, Матвій довгий час залишається у Палестині й проповідував християнське вчення в Юдеї, потім в Ефіопії, серед мідян та персів.
Люди, що слухали Матвія в Юдеї, просили його написати свої розповіді про Христа. На прохання своєї пастви, Матвій написав Євангеліє.
Вважається, що Євангеліє від Матвія написано через вісім років після вознесіння Ісуса.
Що не можна робити у День апостола Матвія
У давні часи на свято діяли певні заборони. Зокрема, цього дня не можна важко працювати, шити, вишивати, в'язати.
Не можна лаятися, сперечатися та лихословити на свято.
Також заборонялося свистіти та сідати на стіл. Цього також вважалося поганим знаком, якщо на свято говорити з кимось, стоячи на порозі.
Не можна влаштовувати пишні гуляння, оскільки триває Різдвяний піст.