Пʼять шкіл Київської та Харківської областей, Кривого Рогу (Дніпропетровська обл.) та Запоріжжя, які постраждали від бойових дій під час війни Росії проти України, буде трансформовано. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.
На офіційному сайті МОН зазначено, що заклади освіти мають запрацювати вже з осені 2024 року і будуть "без радянського присмаку". Зокрема, у будівлях зроблять не просто ремонт, а повністю модернізують радянські простори.
"Нові дизайнерські рішення у школах дадуть змогу ефективніше впроваджувати принципи НУШ – якісно реалізовувати діяльнісний підхід у навчанні, проводити досліди, гнучко адаптовувати класи до різних навчальних потреб. Також ми маємо зробити усе, щоб школи стали по-справжньому безпечними та інклюзивними середовищами. І це як ніколи актуально під час війни", – сказав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
За словами Вікторії Тітової, СЕО українського урбан-бюро Big City Lab, найголовніші акценти були зроблені на безпеці, безбарʼєрності та різноманітності шкільної території. Також не менш важливо створити такі заклади освіти, інфраструктура яких, за словами керівниці бюро, стане місцем громади для якісного життя. Завдяки таким підходам вдасться виправити недоліки минулого і перетворити непрацюючий, старий простір, у функціональний новий на всій території України.
Наталя Ємченко, членкиня Наглядової ради "Маріуполь Реборн", директорка з комунікацій SCM, підкреслила, що в українських закладах освіти мають бути європейські шкільні простори, які сприятимуть взаємодії учасників освітнього процесу. За її словами, нині більшість освітніх закладів мають типовий радянський підхід, який базувався на обслуговуванні радянської тоталітарної системи, а не допомагав розвиватися і реалізуватися кожній дитині.
Нагадаємо, у липні Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації України, ГО "Маріуполь Реборн" та Big City Lab підписали меморандум про створення концепції архітектурної трансформації шкіл. Це дало змогу запустити пілотний проєкт для п’яти типових шкіл, які реконструюють заклади освіти відповідно до потреб та вимог нових реалій.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що у французькі директори шкіл мають проживати на території закладів освіти.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!