Декретна відпустка: що змінилося для вагітних
Декретна відпустка: що змінилося для вагітних

Декретна відпустка: що змінилося для вагітних

Декретна відпустка: що змінилося для вагітних

Вагітні можуть обирати самостійно час відпустки.

Попри війну, українки можуть отримати від держави допомогу по вагітності та пологах та піти у декретну відпустку. Нещодавно у Верховній Раді прийняли закон, згідно з яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Він реалізовуватиметься відповідно до виданого наказу МОЗ. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, коли саме вагітні жінки можуть піти у декретну відпустку та що для них змінилося.

Декретна відпустка: які зміни відбулися

У МОЗ пояснили, що вагітна жінка за власним бажанням зможе після 30 тижня вагітності визначити дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

«Якщо вона хоче розпочати відпустку з 30 тижня вагітності, їй нічого додатково робити не потрібно — за замовчуванням медичний висновок тимчасової непрацездатності буде сформовано з 30 тижня вагітності», – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо жінка хоче продовжувати працювати і після 30-го тижня – вона під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності має подати заяву лікареві, який веде її вагітність, та зазначає в ній дату, з якої має бути сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН).

«Якщо в неї пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований з дати пологів. Такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно. Що, своєю чергою, не призводитиме до зменшення розміру допомоги з вагітності та пологів», – пояснили у відомстві.

У МОЗ підкреслили, що стандартний строк МВТН складає 126 календарних днів, але для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.

«Жінка може продовжити працювати, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Саме тоді і буде сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність і, відповідно,  нараховуватимуться соціальні виплати», – йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що тепер частину допологової відпустки жінка зможе перенести на післяпологовий період.

Раніше ми писали, чи можна отримати декретні виплати, якщо підприємство знаходиться у періоді простою.

Джерело матеріала
loader
loader