Не маючи власного флоту, Україна суттєво потріпала за час повномасштабної війни з Росією флот ворожий. Від початку вторгнення РФ 24 лютого 2022 року було знищено 15 російських військових кораблів, ще 12 суден зазнали ушкоджень.
Для "демілітаризації" російського флоту українські воїни переважно застосовують підводні та надводні дрони, тож Україну цілком можна назвати "драйвером нового типу війни" на морі. Подробиці щодо знищення російських військових кораблів розкрив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.
За словами капітана 3 рангу Плетенчука, за час повномасштабної війни Україна вразила вже майже три десятки російських кораблів. Більшу частину з них безповоротно знищено.
"Можна порахувати ті одинці, які вже виведено з ладу. Це 15 знищених та 12 пошкоджених кораблів ворога. Так, звісно, далеко не все це – результат роботи наших дронів, але так само і на їхньому рахунку є достатньо багато пошкоджень ворожих кораблів. Тому ми є фактично драйверами такого нового типу морської війни, і всі це визнають", – зазначив речник ВМФ ЗСУ.
Плетенчук підкреслив: те, чого досягають українські воїни у морському протистоянні з російським флотом за відсутності своїх великих кораблів, раніше не робив ніхто.
"Україна в цьому сенсі показує новий рівень застосування безекіпажних систем. У нас існує окрема бригада подібних дронів, які використовують надводні, так і підводні дрони. І не тільки для розвідки та розмінування, а й для ураження", – наголосив речник ВМС.
І зусилля українських воїнів приносять свої плоди. Останнім часом можливості росіян у Чорному морі, де вони вважали себе беззаперечними господарями, Сили оборони України суттєво "урізали". Росіяни вимушені триматися якомога далі від українського узбережжя і значно обмежувати власні дії.
"Навіть можна сказати, що вони зараз знаходяться в обороні. Проте, небезпека зберігається. На жаль, ворог ще має носії крилатих ракет", – додав Плетенчук.
Зупинятися на досягнутому українські воїни геть не збираються. Вони й далі докладатимуть зусиль для ще більшого послаблення російського флоту.
"Звісно, будемо розширювати наш вплив за першої ж можливості", – підкреслив речник Військово-морських сил.
Нагадаємо, 13 вересня 2023 року Сили оборони вдарили ракетами по судноремонтному заводу у тимчасово окупованому Севастополі На Севморзаводі зафіксували три епіцентри займання.
У російському міноборони заявили, що атаку на Севастополь ЗСУ провели з використанням десяти ракет, сім з яких нібито вдалося збити російській ППО. Також окупанти змушені були визнати пошкодження двох кораблів: підводного ракетоносія "Ростов-на-Дону" та ВДК "Мінськ", які перебували в доці. За версією загарбників, пошкодження кораблів нібито були не такими й серйозними, тоді як у військовій розвідці України констатували, що обидва судна "відновленню не підлягають ". Цей вердикт підтвердився також супутниковими знімками.
У Росії нічого не повідомляли про загиблих військових РФ унаслідок атаки. Однак російські журналісти ідентифікували чотирьох військових РФ, які загинули під час удару по Севастополю.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!