Станом на п’ятницю, 17 листопада, до російського полону потрапили понад 4,3 тис. українців. Це як військовослужбовці, так і цивільні.
Такі дані оприлюднило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
У відомстві уточнили, що вже відбулося 8 засідань Комісії з питань встановлення факту позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України.
– За їх результатами встановлено факт позбавлення волі щодо 4 337 осіб (3 574 військових та 763 цивільних), – зазначили в міністерстві.
Дані про полонених громадян вносяться до спеціального реєстру. Його адміністратором визначено Національне інформаційне бюро (належить до сфери управління Мінреінтеграції).
За результатами роботи комісії здійснюються виплати одноразової та щорічної грошової допомоги від держави. З початку 2023 року виплачено 422 млн грн звільненим із полону, а також родинам військовополонених, цивільних заручників РФ і політвʼязнів.
Для отримання коштів потрібно надіслати пакет документів до Мінреінтеграції (заяву на допомогу; документи про підтвердження факту позбавлення волі внаслідок агресії РФ; копію документа, що посвідчує особу; довідку з реквізитами банку, де відкрито особовий рахунок заявника).
Звільнення українців з полону: що відомо
Україна хотіла б провести обмін військовополоненими у форматі всіх на всіх. Як зазначав керівник ГУР Кирило Буданов, у цьому питанні є перешкоди з боку РФ.
Окупанти створюють жахливі умови для полонених українських воїнів. За даними Офісу генпрокурора, близько 90% військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження у російському полоні.
Станом на початок червня Україна . Такі дані озвучував президент Володимир Зеленський.