Франція, Німеччина та Італія досягли спільного бачення щодо регулювання штучного інтелекту
Франція, Німеччина та Італія досягли спільного бачення щодо регулювання штучного інтелекту

Франція, Німеччина та Італія досягли спільного бачення щодо регулювання штучного інтелекту

Від розробників базових моделей ШІ очікують розкриття інформації про них на добровільнвй основі.

Франція, Німеччина й Італія дійшли згоди щодо того, як в майбутньому потрібно регулювати штучний інтелект (ШІ). Про це повідомило агенство Reuters з посиланням на їхній спільний документ, до якого агентство отримало доступ.

Три уряди підтримали «обов’язкове саморегулювання у формі етичних кодексів» для так званих базових моделей ШІ, які виконують широкий діапазон функцій.

«Разом ми наголошуємо, що акт про ШІ регулює застосування ШІ, а не цю технологію як таку. Ризики постають із застосування систем ШІ, а не із самої технології», — йдеться в спільному документі.

Згідно з документом, уряди трьох країн виступають за ухвалення на добровільній основі так званих етичних кодексів як великими, так і малими постачальників ШІ в Євросоюзі.

Автори документа пояснюють, що розробники базових моделей ШІ мають представляти інформацію про принципи їх роботи.

«Картки моделей міститимуть інформацію, необхідну для розуміння принципів роботи певної моделі, її потужностей і обмежень, і спиратимуться на передовий досвід розробницької спільноти. Орган управління ШІ може стати в пригоді для створення керівних принципів роботи й стежити за застосуванням карток моделей», — йдеться в документі.

Уряди трьох країн підтримують добровільні, але обов'язкові вимоги для штучного інтелекту в ЄС, і вважають, що правила поведінки та прозорості повинні бути обов'язковими для всіх постачальників. Наразі не передбачається введення санкцій, але можливість санкційного механізму розглядатиметься у майбутньому, якщо буде виявлено порушення.

Як відомо, Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС вже ведуть переговори щодо позиціювання Європи в галузі штучного інтелекту.

Нагадаємо, у червні Європейський парламент представив «Закон про штучний інтелект» з метою стримування ризиків, пов'язаних з ШІ-застосунками, який має пройти узгодження із країнами ЄС.

Фото: умовне / Pixabay

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Німеччина Франція Італія
Джерело матеріала
loader
loader