У Японії лунала повітряна тривога: перед цим у КНДР попереджали про спробу запустити супутник
У Японії лунала повітряна тривога: перед цим у КНДР попереджали про спробу запустити супутник

У Японії лунала повітряна тривога: перед цим у КНДР попереджали про спробу запустити супутник

Після оголошення повітряної тривоги жителів Японії закликали пройти в укриття. Офіційно уряд країни заявив, що зафіксував запуск ракети, втім її тип не уточнювали.

Північна Корея попереджала про запуск супутника

Японська система попередження J-Alert зафіксувала, як ракета пролетіла над Тихим океаном. Наразі невідомо, яку саме ракету запустила Півнчна Корея, втім, ймовірно, це була балістика.

Через це в Японії оголошували повітряну тривогу. Сирени пролунали для південної префектури Окінава.

Повітряна тривога в Японії: дивіться відео

У Міноборони Японії наголосили, що берегова охорона країни не збивала ракету КНДР. Втім, уряд скликав засідання РНБО для аналізу ситуації.

До слова, напередодні в Північній Кореї попередили, що планують запустити ракету з космічним супутником у період з 22 листопада по 1 грудня в напрямку Жовтого і Східно-Китайського морів.

В Японії вже відреагували на дії Північної Кореї. Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда повідомив, що країна висловила протест.

Це серйозна ситуація, в якій безпека наших людей опинилася під загрозою. Ми вже висловили суворий протест Північній Кореї та рішуче засудили запуск,
– заявив він.

Як прокоментували запуск в КНДР

В КНДР заявили, що нібито успішно запустили розвідувальний супутник. Втім, Японія не підтверджує вихід у космічний простір супутника через запуск ракети.

Згодом стало відомо, що частини ракети КНДР впали у Східно-Китайське море, Тихий океан.

КНДР не вперше намагається запустити супутник

  • Цей запуск може стати третьою спробою Північної Кореї запустити власний розвідувальний супутник.
  • Відомо, що вперше КНДРспробувала запустити розвідувальний супутник 31 травня 2023 року. Ця спроба виявилася невдалою й ракетоносій швидко впав у море. Тоді в КНДР визнали, що у ракети Chollima-1, яка несла на собі супутник Malligyong-1, несправним виявився другий ступінь.
  • Вдруге Північна Корея спробувала запустити супутник 23 серпня 2023 року, втім і вона виявилася невдалою. Під час запуску ракета-носій "Чхолліма-1" вибухнула у повітрі. Причиною став збій у системі аварійного підриву. В ході польоту перший та другий ступені ракети нового типу відпрацювали нормально, а третій вибухнув через помилку.
  • Тоді Радбез ООН скликав засідання й наголосив, що від Північної Кореї походить ядерна загроза. Проте у КНДР відкинули звинувачення й наголосили, що запуск розвідувального супутника "невід'ємним правом суверенної держави".
Теги за темою
Японія КНДР
Джерело матеріала
loader
loader