В Україні планують оптимізувати кількість закладів вищої освіти через те, що за останні 15 років середня кількість студентів в одному ЗВО зменшилася майже вдвічі.
Про це заявив заступник міністра освіти й науки України Михайло Винницький. Наявна система налічує понад 170 державних ЗВО, частина з яких має територіально відокремлені структурні підрозділи. Поруч з ними розташовані ще 85 приватних закладів.
Заступник глави МОН звернув увагу, що ступінь бакалавра також можна здобути в деяких коледжах. Також є можливість піти на аспірантуру, відкриту в інститутах Академії наук, які вважаються окремими закладами освіти.
Потребу в оптимізації закладів освіти диктує демографічна ситуація в Україні – тенденція кількості студентів зменшується.
Також це рекомендує Єврокомісія, яка стежить за виконанням Україною вимог для членства в Європейському Союзі.
Міністерство освіти та науки вже розробило законопроєкт Про модернізацію мережі закладів вищої освіти. Згідно з документом, в Україні мають розмежувати заклади фахової передвищої освіти (коледжі) від закладів вищої освіти.
За словами заступника глави МОН, територіально відокремлені структурні підрозділи мають бути приєднані до інших закладів освіти або стати незалежними. Він зазначив, що наприкінці року вже буде щонайменше шість об’єднаних закладів у різних регіонах.