AP: В США стало менше тих, хто вважає витрати на допомогу Україні надмірними
AP: В США стало менше тих, хто вважає витрати на допомогу Україні надмірними

AP: В США стало менше тих, хто вважає витрати на допомогу Україні надмірними

AP: В США стало менше тих, хто вважає витрати на допомогу Україні надмірними

Нове опитування показало, що прихильники обох партій вкрай стурбовані поведінкою Росії, однак, республіканці рідше називають Україну союзником, який поділяє американські цінності.

У той час як законодавці у Вашингтоні зважують, чи виділяти додаткові мільярди на допомогу Києву у боротьбі з агресією Росії, майже половина американського суспільства вважає, що їхня країна витрачає занадто багато на підтримку України.

Про це свідчать результати опитування, проведене Центром досліджень громадської думки The Associated Press-NORC. Такі настрої, поширені переважно серед республіканців, допомагають пояснити посилення опору з боку конгресменів-консерваторів на Капітолійському пагорбі. Вони відкидають спроби президента Джо Байдена затвердити новий транш допомоги Україні, стверджуючи, що ці гроші краще витратити на внутрішні пріоритети.

Проте протест проти допомоги дещо зменшився порівняно з тим, що було місяць тому, згідно з новим опитуванням AP-NORC.

«Зараз 45% вважають, що уряд США витрачає занадто багато на допомогу Україні у війні проти Росії, хоча в жовтні таких було 52%. Ця зміна, схоже, відбувається в основному за рахунок республіканців: 59% тепер кажуть, що на допомогу Україні витрачається занадто багато, але це менше, ніж 69% у жовтні», - пише Associated Press.

Тим не менш, опір республіканців продовженню допомоги Україні залишається сильним.

«Я розумію, що громадянам потрібна допомога, але мені здається, що ми витрачаємо занадто багато грошей на Україну, в той час як у нас є свої проблеми тут, на нашій власній землі, які ми повинні вирішувати», - сказав виданню 40-річний Ерік Монделло з міста Фаунтін, штат Колорадо.

Вказуючи на такі потреби, як охорона здоров'я ветеранів і боротьба з безпритульністю в громадах, Монделло додав: «Я розумію, що США - важливий союзник для інших, але я вважаю, що давайте спочатку подбаємо про наших людей».

Більше третини (38%) дорослого населення США вважають, що нинішній рівень витрат «швидше правильний». І цей показник став трохи більшим, ніж минулого місяця (31%). Серед республіканців майже 3 з 10 (29%) вважають, що поточні витрати можна назвати правильними, минулого місяця так вважали 20% з них.

69-річна Пола Грейвс серед тих, хто вважає, що рівень витрат на допомогу Україні правильний.

«Путін - це справжнє зло. Я не думаю, що у когось можуть виникнути якісь сумніви. Він диктатор. Він порушує права людини, він дуже страшна людина, і якщо Україна підкориться йому, хто буде наступним? Яка країна наступна?», - сказала Грейвс з міста Кловіс, штат Каліфорнія.

Білий дім неодноразово тиснув на конгресменів, щоб вони ухвалили запропонований Байденом у жовтні пакет надзвичайних витрат на суму майже 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів на допомогу Україні у війні. Решта суми повинна піти на підтримку Ізраїлю в його боротьбі з ХАМАС, на різні цілі в Індо-Тихоокеанському регіоні і на додаткові ресурси для управління міграцією на південному кордоні.

Щодо України, то адміністрація Байдена все частіше говорить про те, що гроші на допомогу майже вичерпані. Під час неоголошеного візиту до Києва в понеділок міністр оборони Ллойд Остін заявив, що зусилля України, спрямовані на перемогу над російськими військами, «мають значення для всього світу», і пообіцяв, що підтримка з боку США триватиме «в довгостроковій перспективі». Білий дім підтримав цей сигнал.

«Як сказав президент Байден, якщо агресори не заплатять ціну за свою агресію, вони спричинять ще більше хаосу, смертей і руйнувань. Вони просто продовжуватимуть діяти, а ціна і загрози для Америки і світу будуть продовжувати зростати», - заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі на брифінгу для преси в Білому домі в понеділок.

Але за останні місяці Конгрес щонайменше двічі відкинув зусилля Білого дому щодо посилення підтримки України. Спочатку він проігнорував додатковий запит на виділення приблизно 40 мільярдів доларів до 30 вересня, коли закінчувався термін фінансування. Минулого тижня він ухвалив тимчасову фінансову міру, яка дозволяє уряду працювати до початку наступного року, але без додаткової допомоги Україні.

Associated Press пише, що половина дорослого населення США вкрай або дуже стурбована тим, що вплив Росії становить пряму загрозу для Сполучених Штатів. Демократи (53%) і республіканці (51%) однаково стурбовані російським режимом. Але демократи частіше, ніж республіканці, розглядають Україну як країну, яка поділяє спільні цінності зі США.

«Близько половини населення (48%) підтримують надання зброї Україні (57% серед демократів, 42% серед республіканців). Приблизно 4 з 10 виступають за спрямування державних коштів безпосередньо Україні (54% серед демократів, 24% серед республіканців)», - йдеться в статті.

Американці стали дещо частіше говорити, що США повинні відігравати «менш активну роль» у вирішенні світових проблем. Це стає зрозуміло, якщо порівняти результати нового опитування з тим, яке AP-NORC та Pearson провели у вересні. Трохи менше половини (45%) тепер кажуть, що США повинні бути менш активними, порівняно з 33% у вересні. Лише 16% демократів вважають, що США повинні відігравати більш активну роль,  хоча два місяці тому так вважали 29% з них.

4 з 10 дорослих американців кажуть, що Україна - союзник, який поділяє інтереси і цінності США. Ця думка найбільш поширена серед демократів (53%), які набагато частіше, ніж незалежні (28%), республіканці (29%) і американці в цілому, бачать Україну як країну зі схожими цінностями і потребами. Близько половини республіканців вважають Україну партнером, з яким США повинні співпрацювати, але не вважають, що Київ поділяє американські цінності.

Associated Press пояснює, що в новому опитуванні, яке було проведене 2-6 листопада, взяли участь 1239 дорослих американців. Похибка вибірки для всіх респондентів становить плюс-мінус 3,9 відсоткових пункти.

Джерело матеріала
loader
loader