Олег Хом'як пояснив, як працює етика добра та зла у повсякденному житті
Олег Хом'як пояснив, як працює етика добра та зла у повсякденному житті

Олег Хом'як пояснив, як працює етика добра та зла у повсякденному житті

Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

«Добро і зло – це тема етики, і вона має сенс, коли в тебе є вищий початок. Якщо в тебе вищого початку нема, етики не може бути. Етика - це опис принципу руху до цього вищого початку або втілення його. Весь сенс етики у цьому», - зазначає Олег Хом'як.

Тому, констатує він, добрим, благим є все те, що несе в собі цю енергію єдності, любові, а злим усе те, що руйнує її. Тобто, пояснює експерт, будь-яка дія, яку я зроблю з цього стану єдності, буде благою, а з іншого стану, наприклад жадібності, буде гріх.

Принагідно він зазначає, що це не християнський варіант, коли є список гріхів і чеснот, це радше за логікою та фактом у різних релігіях, у різних системах. Проте, констатує експерт, людям треба задавати деякі критерії, що ось не можна вбивати, грабувати, цьому слідуй і не наробиш дурниць, а ось полюби, даруй – це буде щось гарне.

«А логіка проста. Навіть якщо я з тобою обурено лаюся про щось, але при цьому я перебуваю в доброму, благому намірі, це не буде гріховною дією. А якщо я комусь подаю милостиню, але зі стану гордині, що ось на, жебраче, це гріх. А за формою це виглядає так, ніби відповідає заповіді, що треба ближнім допомагати», - пояснює Олег Хом'як.

Також Politeka писала про те, що Хом'як розповів, нірвана – це природа нашого розуму, ми так влаштовані.



Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader