Служба безпеки України повідомила, що зібрала докази протиправної діяльності блогера Мирослава Олешка, на підставі яких йому повідомили про підозру.
Олешко виїхав з України під час повномасштабного вторгнення і займається інформаційно-підривною діяльністю, яка шкодить ЗСУ, йдеться у матеріалах справи.
Правоохоронці встановили, що після того, як придатність Олешка до військової служби була підтверджена, блогер отримав виклик до ТЦК. У серпні 2023 року Олешко виїхав з України на підставі підробленої довідки військово-лікарської комісії.
Як стверджують у СБУ, під час свого перебування за кордоном, Олешко систематично публікує відео і дописи, в яких дискредитує призов на військову службу у ЗСУ та закликає українців ухилятися від служби в армії.
Наразі Олешку заочно повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань);
- ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа).
Санкції статей передбачають до 8 років тюрми.
Досудове розслідування триває за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.
Читайте також:
- Не журналист Олешко, двойные стандарты и штаб ОСС
Раніше «Детектор медіа» писав про те, що Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук російського правозахисника, блогера, юриста Марка Фейгіна.
Співробітники внутрішньої безпеки СБУ викрили у Львові прихильника рашизму, який публічно закликав знищити адмінбудівлю регіонального управління Служби безпеки.
Полтавському блогеру та фітнес-тренеру Роману Заволоці, який принижував військових, викладаючи відео з цим у соцмережах, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.
Фото: фейсбук-сторінка Мирослава Олешка
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.