Телескоп "Вебба" виявив дві найдавніші галактики у Всесвіті
Телескоп "Вебба" виявив дві найдавніші галактики у Всесвіті

Телескоп "Вебба" виявив дві найдавніші галактики у Всесвіті

Космічний телескоп Джеймса Вебба виявив дві з чотирьох найстаріших галактик у відомому Всесвіті. Ці галактики, вік яких становить 330 мільйонів років після Великого вибуху, були знайдені в області космосу, відомої як скупчення Пандори. Про це повідомляє livescience.com.

- Світло цих галактик стародавнє, приблизно втричі старше за Землю, - заявив доцент кафедри астрономії та астрофізики Університету штату Пенсільванія та співавтор нового дослідження галактик Джоел Леха.

Об'єкти було виявлено завдяки гравітаційному лінзуванню, створеному масою скупчення, що посилило світло галактик. Це збільшене зображення показало, що вони значно більші за інші галактики того часу.

Маса скупчення Пандори створила досить потужну гравітаційну лінзу, яка посилила світло двох стародавніх галактик, розташованих багато мільярдів світлових років за скупченням. Таким чином, астрономи змогли отримати збільшені зображення цих древніх об'єктів, дозволяючи розглянути їх форми та особливості.

Згідно з новими спостереженнями JWST, одна з виявлених галактик має форму арахісу, а інша нагадує пухнасту кульку. Цей незвичайний різновид форм викликає інтерес серед дослідників, які задаються питаннями про можливий зв'язок між формою галактик і процесами, що відбувалися в їхньому зародженні та еволюції.

- Неясно, чи пов'язана різниця у розмірах з тим, як утворилися зірки, або з тим, що трапилося з ними після того, як вони сформувалися, але різноманітність властивостей галактик справді цікава, - сказав постдокторант із Пенсільванського університету, провідний автор нового дослідження Бінцзе Ван.

22 вересня телескоп Джеймс Вебба знайшов на поверхні супутника Юпітера Європи джерело вуглецю

Теги за темою
Космос Зірки
Джерело матеріала
loader
loader