Національний Музей Революції Гідності проводить IV Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності в межах здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Конкурс оголошено у десяту річницю революції, повідомила пресслужба Міністерства культури та інформполітики.
«Цьогоріч минуло 10 років з початку Революції Гідності — події, що змінила хід історії України. Адже саме на Майдані українське суспільство потужно заявило про власний цивілізаційний вибір творити майбутнє країни у спільноті вільних демократичних європейських держав», — зазначено у повідомленні.
Метою студентського конкурсу зокрема є активізувати наукові дослідження різних аспектів Революції Гідності, сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України, популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану.
До участі в конкурсі, як повідомила заступниця керівника Музею Революції Гідності Ольга Сало під час презентації, можуть подаватися студенти широкого кола спеціалізації: історики, політологи, культорологи, мистецтвознавці, фахівці комунікацій, міжнародних зв’язків тощо.
Серед тем конкурсу:
- соціальний, політичний, політологічний, ідеологічний, культурологічний, мистецтвознавчий, етнологічний, музеологічний, релігійний, філософський аспекти Революції Гідності;
- соціологія та історія Революції Гідності;
- Революція Гідності у контексті міжнародної політики;
- регіональні особливості протестів Революції Гідності;
- дослідження ініціатив і громадського досвіду Майдану;
- повсякденне життя та побут Майдану;
- мистецтво та творчість Майдану;
- пропагування та інформаційна політика протестного руху;
- Революція Гідності в контексті протестних рухів світу;
- дослідження персоналій Героїв Небесної Сотні, поранених, активістів і волонтерів Майдану;
- політика пам’яті і комеморативні практики Майдану;
- та власні теми.
Для участі у конкурсі необхідно до 1 лютого 2024 року подати заявку та своє наукове дослідження, пов’язане з темою конкурсу. Деталі та форма заявки за посиланням.
Переможці отримають грошові призи: ІІІ місце — 6 тисяч гривень; ІІ місце — 8 тисяч гривень; І місце — 15 тисяч гривень.
Зазначимо, Сергій Кемський — політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився 1981 року в Керчі, мешкав у м. Коростень Житомирської області. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені І. Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань. Виступав за впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги у суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії «Проти міліцейського свавілля».
Нагадаємо, Музей Революції Гідності до її 10-річчя реалізував проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану». У межах проєкту створили цифрові моделі десяти визначних місць Революції гідності, які можна побачити у доповненій реальності.
На фото: анонс конкурсу
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.