В канадському Монреалі відкрився найбільший ярмарок франкомовної книги у Північній Америці — 46-й Монреальський книжковий салон (Salon du livre de Montréal 2023). Цього року вже вдруге на ярмарку представлений український стенд. Про це повідомляє посольство України в Канаді.
«Ярмарок традиційно присвячений літературі французькою мовою, проте вже вкотре стає місцем зустрічі українців, що шукають українську літературу, та місцевих ентузіастів, які прагнуть вивчити українську мову», — йдеться у дописі дипломатичного представництва України у на фейсбук.
Зазначається, що на українському стенді представлені близько сотні українських книжок, з яких понад два десятки — у перекладі французькою мовою.
«Унікальним є те, що цього року на українському стенді вперше представлена книжка “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна, видана квебекським видавництвом за українською ліцензією», — зауважили у дипустанові.
Окрім книжок, український стенд також представляє виставку постерів з колекції #SupportUkrainePIC від клубу ілюстраторів Pictoric. «Колекція створена після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, висвітлюючи перебіг війни, російські воєнні злочини, біль та звитягу українського народу», — пояснили у посольстві.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що у Києві презентували виставку «Російсько-українська війна в друкованих виданнях України».
Також ми писали про те, що виступ словенського філософа Славоя Жижека спричинив скандал під час церемонії відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку.
Читайте також:
-
«Видавництво Старого Лева» визнали найкращим дитячим видавництвом Європи на Болонському фестивалі
-
Вийти з «бульбашки» та офігіти. Чи справді українці мало читають?
-
30-й Львівський міжнародний BookForum готує для відвідувачів 150 заходів
-
Видавці: Війна не відбила в українців інтересу до книжок
Фото: Посольство України в Канаді / Фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.