ISW: Кремль прагне контролювати всі системи відеоспостереження в Росії
ISW: Кремль прагне контролювати всі системи відеоспостереження в Росії

ISW: Кремль прагне контролювати всі системи відеоспостереження в Росії

До 2030 Мінцифри РФ також планує збільшити кількість камер спостереження по всій країні майже в чотири рази та інтегрувати їх в програмне забезпечення для розпізнавання осіб і зображень.

Кремль намагається отримати контроль над усіма системами відеоспостереження в Росії, ймовірно, для «посилення внутрішніх репресій». Про це йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни (ІSW).

За даними аналітиків, Мінцифри РФ запропонувало створити «єдину платформу для зберігання та обробки відеоматеріалів з усіх систем відеоспостереження в Росії». Її вартість оцінюють у близько 134 млн доларів.

Наразі в Росії налічується приблизно 1,2 млн камер відеоспостереження, до половини з них російський уряд вже має доступ.

Утім, як повідомили в ISW, до 2030 російське відомство планує збільшити кількість камер спостереження по всій країні до 5 млн штук та інтегрувати їх в програмне забезпечення для розпізнавання осіб і зображень.

Російський уряд також продовжує обмежувати доступ громадян до інтернетута посилювати контроль над інфопростором перед президентськими виборами 2024 року.

Так, 17 листопада прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав постанову, яка дозволяє Роскомнагляду блокувати сайти, які публікують інформацію про способи обходу ресурсів, заблокованих російським урядом.

Ми писали також про те, що в Росії планують заблокувати VPN-cервіси, які вважають «загрозливими». 

Нещодавно Інститут вивчення війни (ISW) також повідомив про те, що російська влада намагається змусити американську компанію Google припинити роботу в країні, продовжуючи виписувати їй штрафи.

14 листопада Мировий суд Москви оштрафував компанію Google на 15 мільйонів рублів, що в еквіваленті становить 165 745 доларів, за повторне непроведення локалізації персональних даних російських громадян у РФ.

Як відомо, у лютому 2022 року російський уряд вимагав від Google видалити «неправдиву інформацію» про російську війну в Україні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader