Служба безпеки України успішно вразила чимало російських кораблів за допомогою своїх морських дронів Sea Baby (Морський малюк).
Про це йдеться у документальному фільмі під назвою СБУ. Спецоперації перемоги. Кримський міст на біс.
Як пояснив глава СБУ Василь Малюк, прообразом для створення військово-морського надводного дрона Sea Baby був козацький човен-чайка.
– Він був доволі малогабаритний у порівнянні з ворожими кораблями і за рахунок цього успішно маневрував між ними, – зазначив він.
Малюк уточнив, що Sea Baby – це не просто військово-морський дрон, а багатоцільова платформа, яка “сьогодні дуже успішно використовується, і не тільки щодо Кримського мосту”.
– Зараз проведено дуже багато успішних реалізацій. І ми завдали успішного вогневого ураження не одному ворожому кораблю, в тому числі ракетоносію, – додав глава СБУ.
Атаки Sea Baby: які кораблі РФ були пошкоджені
У пресцентрі спецслужби уточнили, що в жовтні 2022 року морські дрони СБУ атакували кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті. Тоді зазнали пошкоджень чотири військові судна, серед яких фрегат Адмірал Макаров.
Цей корабель є носієм крилатих ракет Калібр і вважався флагманом російського флоту після затоплення крейсера Москва.
А вже в 2023 році дрони Sea Baby вразили:
- ракетоносії Самум та Павєл Державін;
- нафтовий танкер SIG;
- десантний корабель Оленегорскій горняк;
- великий військовий буксир Ніколай Муру;
- розвідувально-гідрографічний корабель Владімір Козицький.
Нещодавно у Військово-морських силах ЗСУ озвучили кількість знищених та пошкоджених російських кораблів від початку повномасштабної війни. Так, Чорноморський флот РФ , ще 12 зазнали серйозних пошкоджень.
Операції здійснюють не лише дронами Sea Baby, а й іншими надводними безпілотними катерами.
У ЗСУ існує окрема бригада, яка використовує як надводні, так і підводні дрони для розвідки, розмінування й ураження ворожих цілей.
Як відомо, Україна створює . Завдяки йому окупанти були змушені перемістити частину кораблів .