Депутати схвалили закон, який обмежує діяльність банків та мікрофінансових організації (так званих "гроші до зарплати") у сфері надання кредитів. Що чекає українців після його підписання президентом розповіли юристи на телеканалі "Рада".
Народні обранці нарешті втрутились у діяльність мікрозаймів та хочуть захистити українців від "драконівських" відсотків, штрафів та пені, які нараховують за кредит.
Часто виплачуючи позику, клієнти віддають банку суму, яка більше ніж у кілька разів перевищує вартість боргу.
Після підписання законопроекту та завершення перехідного періоду, денна відсоткова ставка за споживчим кредитом, не може становити більше ніж 1% від загальної суми заборгованості.
Мікрофінансові організації матимуть перехідний період у місяць, з дня набрання чинності законом на приведення діяльності до нових норм.
Збільшили до 240 днів перехідний період для зниження ставки:
- у перші чотири місяці (120 днів) з дня набрання чинності законом максимальна ставка становитиме 2,5% в день;
- у наступні чотири місяці (120 днів) — максимум ставки має бути 1,5% за день.
Стягнення штрафів і пені відтермінували на 30 днів з дня набрання чинності закону, щоб поки існує загроза продовження існування ставок в розмірі вище, ніж 2,5%, їх стягнути було неможливо.
Також маютьї заборонити кредитодавцю та новому кредитору вимагати сплати будь-яких платежів, про які не зазначено у договорі про споживчий кредит.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, політика Нацбанку до цього приведе, експерт розповів, що буде з курсом валют вже скоро: "Завжди є і будуть".