У Вінницькій області у місцевій в’язниці ліквідували роботу підпільного Call-центру, який обкрадав клієнтів провідного банку України. Ділки масово видурювали гроші з банківських карток українців.
За інформацією Служби безпеки України, зловмисники організували майже 70% всіх шахрайських схем, які коли-небудь застосувалися до одного з державних банків. Кількість ошуканих клієнтів становить десятки тисяч.
Учасниками схеми було майже 30 в’язнів Вінницької колонії. Вони обдзвонювали вкладників фінустанов і викрадали у них кошти під виглядом надання онлайн-послуг.
За даними СБУ, цю діяльність організував “смотрящий” за однією з виправних колоній Вінниччини, в’язень-кримінальник на прізвисько Гєша. Він залучив до схеми до 30 осіб, більшість з яких відбували терміни у в’язниці, або спільників, які вже вийшли на волю.
В’язні телефонували клієнтам банку та представлялися “співробітниками служби безпеки”. Вони говорили вкладникам, що розрахункові картки нібито намагаються зламати шахраї.
Зловмисники пропонували українцям переказувати гроші на фейковий безпековий рахунок через онлайн-додаток, щоб нібито вберегти заощадження від викрадачів. Так вони отримували кошти інших людей.
У СБУ повідомили, що 10 зловмисникам повідомлено про підозру за різними статтями Кримінального кодексу України. Серед них:
- двом особам – встановлення та поширення злочинного впливу, вчинене в установах виконання покарань (ч. 2 ст. 255-1 ККУ), шахрайство (ч. 4 ст. 190 ККУ);
- одному громадянину – створення, керівництво злочинною організацією собою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, зокрема, у статусі злодія в законі (ч. 5 ст. 255 ККУ), шахрайство (ч. 4 ст. 190 ККУ);
- семи людям – шахрайство (за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).
Згідно з чинним законодавством, за цей злочин передбачено кримінальну відповідальність, зокрема, тюремне ув’язнення на термін від трьох до 15 років з можливою конфіскацією майна.