Група нейробіологів з Університету Падуї в Італії разом із колегами з Університету Париж-Сіте знайшла докази того, що на нервовий розвиток немовлят, які перебувають ще в утробі, впливає мова, яку вони чують від своїх матерів.
Що вже знали вчені
Зазначається, що попередні дослідження показали, що немовлята, які ще перебувають в утробі, приблизно з семи місяців можуть чути, коли розмовляє їхня мати, та інші звуки, як-от голоси, музику та загальний шум.
За словами вчених, діти також можуть впізнавати голос своєї матері після народження і певні мелодії, пов’язані з її промовою.
Однак було не зовсім зрозуміло, який вплив такі речі мають на нервовий розвиток мозку дитини.
Як проходило дослідження
Щоб дізнатися більше, дослідницька група провела експеримент за участю 33 новонароджених та їхніх матерів, які були носіями французької мови.
Експерименти полягали в оснащенні всіх новонароджених шапочками, що дають змогу проводити ЕЕГ-моніторинг у перші дні після народження.
Поки немовлята спали, дослідники програвали записи людини, яка читає різні мовні версії книги Золотоволоска і три ведмеді.
Сприйняття мови
Вивчаючи показники ЕЕГ, вчені виявили, що у немовлят, які слухали історію французькою мовою, спостерігалося збільшення довгострокових тимчасових кореляцій – все того типу, який раніше був пов’язаний зі сприйняттям мови та її обробкою.
Дослідники припускають, що це відкриття є свідченням того, що на мозок дитини унікальним чином впливає мова ще в утробі матері – в даному випадку французька.