В уряді Польщі закликали Київ виконати вимоги польських протестувальників.
Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму українському колезі Олександроі Кубракову, у якому закликав виконати вимоги польських протестувальників.
Про це повідомили в польському Міністерстві інфраструктури.
На думку польського міністра, одна з причин протесту – електронна черга, запроваджена Україною для вантажівок, які повертаються до ЄС без вантажу. Така система нібито унеможливлює виконання подальших замовлень і знижує конкурентоспроможність компаній. Крім того, на думку мітингувальників, нова система допускає нерівне ставлення до перевізників з України та Польщі.
У листі Адамчик закликав до "термінових дій щодо виконання вимог польських автоперевізників". Він пропонує скасувати обов’язкову реєстрацію вантажівок в електронній черзі щонайменше на двох пунктах пропуску: Зосін – Устилуг і Нижанковичі – Мальховичі.
Окрім того, перевізники-протестувальники вимагають насамперед відновлення дозволів на міжнародні перевезення для українських водіїв, які було скасовано згідно з угодою між Євросоюзом та Україною від 1 липня 2022 року.
Для цього Адамчик звернувся до Європейського комісара з транспорту з проханням, щоб українські транспортні фірми знову були змушені отримувати дозволи.
У польському Мінінфраструктури також зазначили, що наразі триває підготовка до засідання Транспортної ради ЄС, яке відбудеться 4 грудня 2023 року в Брюсселі. На ньому збираються обговорити наслідки угоди щодо скасування необхідності отримання дозволів на міжнародні перевезення для українських перевізників.
Вчора, 26 листопада, стало відомо, що на кордоні з Польщею є випадки блокування гуманітарної допомоги.
Також повідомлялося, що польські страйкарі планують цілодобове блокування руху на напрямку пунктів пропуску "Медика-Шегині".
- Російський слід та заблоковані військові вантажі: що відбувається на кордоні з Польщею (фото, відео)
- Блокада кордону в інтересах Москви: чому Польща ризикує перетнути точку неповернення у відносинах з Україною
- Блокування кордонів: яка ситуація на пунктах пропуску зі Словаччиною та Угорщиною