Справа Держспецзв'язку: суд призначив колишньому гендиректору “Українських спеціальних систем” 30 мільйонів застави
Ще одному підозрюваному у справі Держспецзв’язку призначили запобіжний захід - йдеться про колишнього генерального директора ДП “Українські спеціальні системи” Артура Вітренка, повідомляє Центр протидії корупції.
Окрім застави у 30 млн грн, на Вітренка поклали додаткові обов’язки, зокрема утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, здати паспорти для виїзду за кордон, носити електронний браслет.
Наразі у справі ймовірної корупції у Держспецзв’язку обрано запобіжні заходи чотирьом із шести підозрюваних. Загальна сума застав перевищила 115 млн грн:
- імовірному організатору та власнику групи компаній Роману Ковалю призначили тримання під вартою із заставою у 50 млн грн;
- колишньому голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю призначили тримання під вартою із заставою у 25 млн грн;
- його заступнику Віктору Жорі обрали тримання під вартою із заставою у 10 млн грн;
- колишньому гендиректору “УСС” Артуру Вітренку призначили заставу - 30 млн грн.
ЦПК зауважує, що одне з найважливіших питань, які досі залишається без відповіді: як же так вийшло, що Кабмін звільнив Щиголя та його заступника Жору за декілька годин до підозри від НАБУ і САП. А офіційне рішення уряду про звільнення не публікували потім ще кілька днів.
Нагадаємо, НАБУ оголосило підозру голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрію Щиголю та його заступнику Віктору Жорі, яких підозрюють у махінаціях на 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення.
Слідство встановило, що у 2020 році власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 роках кошти у сумі понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Згодом ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.
Як повідомлялося, колишній очільник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь внесли застави та вийшли із СІЗО.