Єврокомісія підготувала пропозиції щодо заборони на торгівлю російськими алмазами — ЗМІ
Єврокомісія узгодила пропозицію щодо заборони на продаж російських алмазів. Очікується, що найближчими днями документ відправляють на розгляд країн ЄС, повідомляє France24.
Згідно з копією документу, з якою ознайомилося інформагентство AFP, санкції можуть стосуватися алмазів, які видобуті в Росії, експортуються з РФ або перевозяться транзитом, а також російських алмазів, оброблених у третіх країнах та ювелірних виробів з діамантами. Заборону на алмази з РФ Єврокомісія пропонує запровадити з 1 січня 2024 року, на оброблені в третіх країнах - з 1 вересня 2024 року.
Заборона на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах, буде запроваджуватися поетапно в період з березня по вересень наступного року.
"Це поетапне запровадження… Враховує необхідність розгортання відповідного механізму відстеження, який уможливлює ефективні правозастосовні заходи і мінімізує перебої для учасників ринку", - йдеться в проекті.
Галузеві інсайдери в Бельгії очікують, що санкції будуть запроваджуватися поступово, обмежуючи дестабілізацію на ринку. Тим часом, великі трейдери і ювелірні бренди почали запроваджувати передові технології відстеження, щоб перевірити, звідки надходять алмази.
Індустрія прагне “відполірувати” свій імідж відтоді, як два десятиліття тому вибухнуло обурення з приводу так званих "кривавих діамантів", що фінансували жорстокі громадянські війни в Африці.
Якщо зараз буде зафіксовано, що трейдери допомагають Росії ухилятися від санкцій, сприяючи продовженню фінансування вторгнення в Україну, блиск діамантів може знову зійти нанівець.
Європейський Союз розробляє заборону на російські діаманти у межах 12-го пакету санкцій, щоб посилити тиску на економіку Москви. Але важко домовитися про те, як найкраще обмежити торгівлю діамантами. Дорогоцінні камені легко і прибутково перевозити контрабандою. Їх можна запросто змішати з камінням з інших джерел. Крім того, необроблені алмази змінюють вагу і зовнішній вигляд під час огранювання, полірування і, врешті-решт, інкрустації в ювелірні вироби.