Пекін виступає проти стратегії Заходу зі “зменшення залежності” від економіки Китаю
Пекін виступає проти стратегії Заходу зі “зменшення залежності” від економіки Китаю

Пекін виступає проти стратегії Заходу зі “зменшення залежності” від економіки Китаю

Пекін виступає проти стратегії Заходу зі “зменшення залежності” від економіки Китаю

ЄС та США заявляли про наміри “зменшити залежність” від Китаю в певних секторах і "знизити ризики" для ланцюгів поставок. 

Пекін виступає проти протекціонізму і хоче зміцнити ланцюги поставок з усіма країнами, заявив у вівторок прем'єр Державної ради Китаю Лі Цян, в той час як все більше країн висловлюють стурбованість залежністю ланцюгів поставок від другої за величиною економіки світу. Про це повідомляє Reuters.

Заява Лі прозвучала на тлі закликів Сполучених Штатів і Європейського Союзу зменшити залежність від Китаю в певних секторах і "знизити ризики" для ланцюгів поставок. Також США намагаються обмежити доступ Пекіна до передових напівпровідникових технологій.

"Ми готові будувати тісніші партнерські відносини у сфері виробництва і промислових ланцюгів поставок з усіма країнами", - заявив Лі, додавши, що міжнародне співтовариство має бути “обережнішим щодо викликів і ризиків, спричинених протекціонізмом і неконтрольованою глобалізацією".

Нещодавня геополітична напруженість, від війни Росії проти України до занепокоєння щодо можливості вторгнення Пекіна на Тайвань, призвела до того, що все більше іноземних компаній відмовляються від розширення ланцюгів постачання в Китаї, натомість спрямовуючи інвестиції в такі країни, як Індія, Мексика і В'єтнам, які мають кращі зв'язки зі Сполученими Штатами, Пекін, тим часом, намагається збільшити іноземні інвестиції в Китай, які знизилися. 

За даними Rhodium Group, сума оголошених американських та європейських інвестицій у нові проекти в Китаї минулого року впала до менш ніж 20 мільярдів доларів з пікових 120 мільярдів доларів у 2018 році, тоді як інвестиції в Індію зросли приблизно на 65 мільярдів доларів у період між 2021 і 2022 роками.

Попри це зниження, Китай залишається привабливим варіантом: опитування, проведене HSBC показало, що 45% компаній планують розширити свої ланцюги поставок в Китаї протягом наступного року.

Поліпшення американсько-китайських відносин після того, як лідер Китаю Сі Цзіньпін нещодавно зустрівся з президентом США Джо Байденом і взяв участь у саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), також має сприяти зміцненню позицій Пекіна як ключового виробничого хабу.

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін застеріг від “відокремлення” від Пекіна під час виступу на форумі ініціативи "Один пояс, один шлях". Він розкритикував зусилля Заходу, спрямовані на зменшення залежності від китайської економіки.

Зменшення залежності від ланцюгів постачання з Китаєм стало ключовим пріоритетом для західних економік, оскільки погрози Пекіна щодо Тайваню підвищують геополітичні ризики в Азії. Перебої в торгівлі під час пандемії також додали нагальності бажанню обмежити залежність від Китаю.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader