Експерти віднесли новий вид до нового роду, який назвали Austroplatybdellina, що перекладається з латини як південна платибделіна.
Українські вчені відкрили новий вид антарктичних п’явок, предки яких мільйони років тому мігрували до Арктики, а потім повернулися до Антарктики. Про це Національний антарктичний науковий центр.
Відомо, що це відкриття зробили зоологи Андрій та Сергій Утєвські у співпраці з іноземними колегами Александром Бєлецьким та Йоанною Ціхоцькою з Польщі, Маріо Санторо з Італії та Петером Тронтелем зі Словенії.
Вони вивчали поширення рибних паразитів – п’явок пісциколід. Виявивши новий вид, фахівці ретельно вивчили його зовнішню і внутрішню будову, а також ядерні та мітохондріальні гени.
“З’ясувалося, що нова п’явка належить до групи, яку називають “платибделіни”. Вони поширені в Арктиці й суміжних водах Атлантики та Тихого океану. Це те саме, як знайти білого ведмедя в Антарктиці!”, – сказав Сергій Утєвський.
Далі дослідники почали вивчати, як могло статися таке неординарне географічне поширення, адже більшість тварин мешкає виключно або в Північній, або в Південній півкулі.
“Філогенетичний аналіз і реконструкція предкових ареалів засвідчили, що риб’ячі п’явки виникли в морях навколо Антарктики, потім вони розповсюдилися Світовим океаном, досягли Арктики та проникли в прісні водойми Північної півкулі. Однак згодом предок нашого виду повернувся з півночі на батьківщину пращурів всієї родини риб’ячих п’явок в Антарктиці”, – виявили науковці.
Новий вид відокремився від своїх північних родичів близько 1,76 мільйона років тому під час плейстоцену, коли поверхня Землі зазнала значного похолодання. Саме в цю епоху він зміг перетнути тропіки.
Раніше повідомлялося, що в Індонезії вчені виявили єхидну Аттенборо, яку востаннє бачили понад 60 років тому.