29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня
29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

Араби, євреї та письменник: все найважливіше та цікаве про новий день

29 листопада – це 333-й день 2023 року, до кінця якого залишається лише 32 дні. Сьогодні Україна нічого не святкує, але можна згадати маловідомого, та вельми талановитого письменника. У світі ж 29 листопада висловлюють солідарність із Палестиною, а у православ'ї це День пам'яті мучеників Іринарха Севастійського та Парамона.

Ми розповімо про найважливіші події в історії, що відбулися цього дня. Читайте у цій статті про свята, обряди та прикмети на 29 листопада, хто зі знаменитостей сьогодні святкує день народження і кого слід привітати з іменинами.

Зміст:

ПИСЬМЕННИК ГРИГОРІЙ СТРІЛЕЦЬ

29 листопада 1899 року в Київській області народився Григорій Стрілець (літературний псевдонім Косинка), письменник, перекладач, який належав до творчої інтелігенції Розстріляного відродження.

Першою книгою, яку він прочитав українською мовою, була повість Квітки-Основ'яненка "Конотопська відьма". "Квітчаста повість мене дуже вразила і здивувала: є, значить, люди, які пишуть по-простому, по-мужицьки, - писав згодом Косинка, - а про те, що це книга українського письменника, я і не подумав, де там, я довго ще після "Конотопської відьми" не знав, "хто ми та чиї ми діти...".

Твори Григорія Косинки були популярними протягом 1920-х років. Входив до київського літературного угруповання АСПИС (асоціація письменників), до якого входили Людмила Старицька-Черняховська, Микола Зеров, Валер'ян Підмогильний, Борис Антоненко-Давидович та інші.

У листопаді 1934-го Косинку заарештувало НКВС. За звинуваченнями у буржуазному націоналізмі та нібито причетності до організації, яка готувала терористичні акти щодо російських комуністів 15 грудня 1934 року Григорія Косинку було розстріляно.

День солідарності з Палестиною

Міжнародний день солідарності з палестинським народом входить до системи всесвітніх та міжнародних днів ООН. Він був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1977 році і відзначається щороку 29 листопада.

29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 2

Така дата була обрана, звичайно ж, невипадково. 29 листопада 1947 року було прийнято План ООН з розділу Палестини, який передбачав припинення у Палестині британського мандата 1948 року і рекомендував створення на її території двох держав: арабської і єврейської. Віфлеєм та Єрусалим, згідно з планом, мали стати територією під міжнародним контролем.

Однак план так і не був втілений у життя; арабська спільнота вважала його несправедливим стосовно арабів і категорично відкинула. Це призвело до Арабо-ізраїльської війни (в Ізраїлі відомої як "Війна за незалежність"), яка спричинила низку конфліктів, що не обірвалася до сьогодні. Тобто саме араби, а не Ізраїль, як сьогодні чомусь вважають в ООН, відкинули цей план.

Міжнародний день солідарності з палестинським народом було започатковано, щоб заохотити всі зацікавлені сторони проводитимуть спільну роботу для досягнення миру та згоди та припинення арабо-ізраїльського конфлікту.

Дощі, сніг та сильний вітер: погода в Україні на 29 листопада

Що святкують в інших країнах 29 листопада:


День янгола сьогодні

29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 3

Цього дня вітання з днем янгола приймають:


Яке сьогодні православне церковне свято

Після переходу православ'я України на новий календар, 28 та 29 листопада у церквах вшановують пам'ять мученика Іринарха Севастійського та святих семи жінок, а також святого Парамона та 370 мучеників.

Іринарх Севастійський був катом. Якось на його очах стратили сімох дівчат. Язичники засудили їх за християнську віру та наругу над ідолами. На християнок чекали страшні тортури. Але жодна навіть не закричала, коли їх таврували розпеченим металом. Коли Іринарх Севастійський побачив це, публічно визнав себе християнином. Згодом і його засудили до мученицької смерті.

Парамон Віфінський жив у III столітті, за часів імператора Деція Траяна. Правитель східних областей Аквіан наказав кинути до в'язниці 370 християн, які відмовилися робити жертвопринесення ідолам. Ув'язнених катували та катували, намагаючись змусити зректися віри. Тоді Парамон, будучи простим мешканцем, виступив перед імператором, намагаючись домогтися, щоби перестали мучити людей. Так Парамон опинився у в'язниці разом із іншими християнами. Він стоічно виніс усі муки, відмовляючись зректися віри в Христа. Парамона та 370 християн стратили.

Традиції цього дня

29 листопада зазвичай дме сильний і рвучкий вітер. Через це день називали "Вітродуєм". Вітер наші предки вважали буйною стихією і уявляли вітер могутнім старцем, наділеним руйнівною силою. Вірили, що за вітром людина може отримати серйозні хвороби: гострий ревматизм суглобів чи вітряну віспу.

Тож головним у цей день для пращурів було – уберегтися від вітру. Люди зачиняли вікна до весни, законопачували кватирки і утеплювали двері, зачиняли віконниці в корівниках і так далі.

До речі, на Парамона прийнято готувати пісну випічку. Заповзятливі господині намагалися піти до сусідів і хоч щось позичити. Вважалося, що після цього гроші самі знайдуть до них дорогу до будинку.

Що не можна сьогодні

Цього дня не слід робити прибирання та виносити сміття, щоб не винести з дому благополуччя та удачу. Також не можна ділитися своїми планами. День несприятливий для переїзду.

Також не можна порушувати правила посту. Тим, хто дотримується посту, цього дня покладено сухоїжу.

Прикмети


Хто народився цього дня


Історія цього дня

29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 7

Герб для "Батьківщини-матері" допомагав робити Віктор Ющенко

Джерело матеріала
loader