Суд прийняв рішення щодо митрополита Павла
Суд прийняв рішення щодо митрополита Павла

Суд прийняв рішення щодо митрополита Павла


Під час засідання суду митрополит стверджував, що він “ніколи не був на стороні російської агресії”, а також, що у нього “є родичі протестанти”.

Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід для колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ МП Павла (Петро Лебідь) у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці – до 29 січня. Про це повідомило у середу, 29 листопада.

Прокуратура просила продовжити митрополиту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носіннями електронного браслету і покласти на нього обов’язки з’являтись до прокурора, не спілкуватись із свідками.

“33 млн гривень була застава. В Лебедя домашній арешт і він має прибувати до слідчого судді, не спілкуватись з свідками, носити електронний браслет. Він може впливати на свідків і потерпілих, може здійснити нові правопорушення. Прошу продовжити строк дії цих заходів на 60 діб. Він має прибувати до прокурора суду, не відлучатись без дозволу суду, не спілкуватись із свідками”, — сказав прокурор Євген Завістовський.

У свою чергу адвокати митрополита клопотали про відвід судді Світлани Гречаної, бо вона начебто ігнорує клопотання сторони захисту, а також проводить засідання під час повітряної тривоги.

Сам митрополит стверджував, що він “ніколи не був на стороні російської агресії”, а також “ніколи не відносився з неповагою до інших конфесій”.

“В мене є родичі протестанти. Коли в мене був інфаркт, лікар сказав, ви будете в лікарні до 28 серпня, а потім каже, я повинен вас виписати, бо давлять з прокуратури. Я являюсь інсулінозалженим, прокуратура поставила прослушки, заставляли мене підписати, що я не інсулінозалжений. Те, що просять прокурори, я проти”, – заявив Лебідь.

Нагадаємо, 1 квітня СБУ повідомила першу підозру митрополиту Павлу. Також було оприлюднено перехоплення його розмов. А 13 липня, стали відомі чергові факти протиправної діяльності митрополита Павла. Йому оголосили ще одну підозру.

Разом з тим на початку серпня за митрополита внесли заставу у 33 млн гривень, після чого він покинув СІЗО.

А 20 жовтня стало відомо, що справу митрополита Павла передали до суду.



Теги за темою
Україна арешт УПЦ МП церква
Джерело матеріала
loader
loader