У китайському “мирному плані” не називаються Ізраїль чи ХАМАС, між якими власне і тривають бойові дії, а містяться абстракті звернення до “відповідних сторін”.
Китай оприлюднив офіційну позицію щодо врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, в якій не згадується терористичний напад ХАМАСу, що призвів до війни. Документ опублікувало МЗС КНР.
Китай пропонує п’ять пунктів, виконання яких, на його думку, дозволить врегулювати палестинське питання і встановити тривалий мир на Близькому Сході.
По-перше, Пекін пропонує встановити режим припинення вогню і бойових дій та закликає “відповідні сторони” виконати резолюції Генасамблеї і РБ ООН про негайне запровадження стійкого гуманітарного перемир’я.
По-друге, китайська сторона наполягає на забезпеченні захисту цивільного населення і припиненні будь-яких насильницьких атак проти цивільних осіб та нападів на цивільні об’єкти. Тут також згадується неприйнятність примусового переміщення палестинського цивільного населення з Гази та міститься заклик до якнайшвидшого звільнення всіх цивільних осіб і заручників.
Окремий пункт стосується надходження гумдопомоги до сектору Гази. Посилаючись на резолюції РБ ООН Китай закликає “усі сторони” утримуватись від позбавлення цивільного населення Гази предметів та послуг, необхідних для його виживання, а також пропонує міжнародній спільноті збільшити гуманітарну допомогу та підготуватись до постконфліктної відбудови в Газі.
Четвертим пунктом Пекін пропонує РБ ООН посилити дипломатичне посередництво і вимагати від “сторін конфлікту” проявляти стриманість, аби запобігти розширенню війни на Близькому Сході.
Ще один пункт стосується пошуку політичного врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, в основі якого має бути виконання резолюцій РБ ООН про створення двох держав та відновлення законних національних прав Палестини і створення незалежної держави Палестина в межах кордонів 1967 року та столицею у східному Єрусалимі. З цією метою ООН пропонується скликати представницьку міжнародну мирну конференцію та сформулювати покрокову дорожню карту з конкретними термінами для реалізації рішення про дві держави.
“Будь-яка домовленість щодо майбутнього Гази повинна поважати волю та незалежний вибір палестинського народу і не повинна бути йому нав’язана”, – йдеться удокументі.
Разом з тим, у китайському “мирному плані” не називаються Ізраїль чи ХАМАС, між якими власне і тривають бойові дії, а містяться абстракті звернення до “відповідних сторін”, чим підводиться до думки, що Ізраїль воює з Палестиною, а не кількома терористичними угрупованнями на чолі з ХАМАС, які не представляють інтересів більшості палестинців.
Крім того, документ не містить засуджень жорстокої терористичної атаки ХАМАСу 7 жовтня чи терористичних методів як таких, як і не висловлює співчуття жертвам терористів серед ізраїльтян.
Нагадаємо, Ізраїль і ХАМАС домовилися про продовження режиму перемир’я для обміну полоненими.