Як передає Укрінформ із посиланням на сайт ОБСЄ, конференція пройшла у Скоп’є напередодні 30-ї зустрічі Ради міністрів ОБСЄ.
"Конференція громадянського суспільства зібрала понад 120 представників громадянського суспільства з усього регіону ОБСЄ для обговорення спільних рекомендацій громадянського суспільства керівництву ОБСЄ. Одним з головних результатів цьогорічної конференції стала Скоп'єнська декларація. У Декларації наголошується на необхідності припинення війни проти України, зміцнення громадянського суспільства та забезпечення відповідальності держав-учасниць за виконання їхніх зобов'язань у сфері людського виміру", - йдеться у повідомлені.
Декларація була представлена керівництву ОБСЄ, а також 57 країнам-учасницям організації, які зібралися на 30-те засідання Ради міністрів ОБСЄ у столиці Північної Македонії.
Участь у заході взяло керівництво ОБСЄ, включаючи чинного голову Буяра Османі та генеральну секретарку Гельґу Шмід.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер у місті Скоп'є розпочинається дводенне щорічне засідання Ради міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі.Очікується, що в центрі уваги виступів глав зовнішньополітичних відомств країн ОБСЄ буде агресивна війна РФ проти України.
Також міністри мають затвердити рішення про головування Мальти в Організації у наступному році. Ця країна ЄС, яка не є членом НАТО, стала компромісною кандидатурою після того, як Росія протягом місяців блокувала схвалення Естонії, яка мала очолити ОБСЄ у 2024 році.
Очікується, що у рамках Ради міністрів продовжиться пошук консенсусу щодо продовження мандату чотирьох високопосадовців ОБСЄ, включаючи генерального секретаря – пакетне рішення щодо їх призначення також блокує Росія.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба бойкотує міністерське засідання ОБСЄ у Північній Македонії у зв’язку із запрошенням на нього глави МЗС РФ. Українську делегацію у Скоп'є очолює постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.
Міністри закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та Польщі також не беруть участь у Раді міністрів ОБСЄ через присутність на ньому глави МЗС країни-агресорки.
Фото: ОБСЄ