Цьогоріч українські дітлахи вперше отримають подарунки під подушечку не 19, а 6 грудня. До цього особливого дня батьки будуть з трепетом і ніжністю готуватися та підбирати найкращі гостинці. Звичайно, оберуть найсмачніші солодощі й найліпші іграшки. Про які, на жаль, згодом забуде і дитина, і дорослі.
Тому якщо хочеться, щоб цього року свято запам’яталося надовго, сплануйте поїздку до Резиденції Чудотворця. А ми зараз розкажемо, чим там можна зайнятися та на що подивитися.
Чому варто поїхати до Садиби
В першу чергу, заради емоцій малечі. Діти дуже люблять зазирати за лаштунки чогось незвіданого й невідомого. Згадайте себе в їхньому віці. Малюків цікавить все на світі: і чому тікає молоко, і де зимують раки та, звісно, де живе старець, який щороку пробирається до хати й кладе заповітний пакунок під ялинку чи під подушку. То чому ж не подарувати їм казку? Тим паче, не потрібно летіти за кордон. Будиночок Миколая розташовується в Україні.
До речі, можна не тільки відвідати дідуся, а й заздалегідь написати йому чемного листа. Обов’язково зробіть це! Нехай дитина відкриється і розкаже про свої досягнення, успіхи та мрії. В кінці можна сміливо попрохати здійснити одне з бажань.
На території Резиденції працює пошта Чудотворця. Тому кожен отримає відповідь!
Чим зайнятися у Маєтку?
Звичайно, потрапити до кабінету Святого Миколая. У ньому він радо поспілкується з дитям, відповість на всі його питання і подарує гостинець. Але на цьому відвідини не закінчуються. Можна побродити помешканням, побувати в покоях старця, зазирнути до його шафи й подивитися, що він носить навесні чи влітку. А ще в домі є магічне дзеркало, де бешкетники можуть побачити своє відображення з різкою.
Щоб маленькі відвідувачі не сумували, для них постійно розробляють цікаві майстер-класи. Дітей вчать виготовляти ялинкові прикраси. Також можна опанувати й інші народні ремесла: вишивку, різьбярство, кераміку, писанкарство, килимарство і навіть ліжникарство.
Помічники Чудотворця завжди проводять благодійні акції, театралізовані свята, пізнавальні лекції та екскурсії, на яких знайомлять гостей з флорою і фауною парку. Крім того, на території Маєтку знаходиться музей природи та новорічних іграшок, етнографічний і культурно-мистецький центри, дитяча залізниця, вольєрне господарство, будиночки гуцульських ремесел та дитячий майданчик.
Дорослим також нудно не буде. Цього дня вони можуть знову ненадовго стати малюками та втілити свої потаємні мрії.
Не забудьте побувати біля головної ялинки та торкнутися будь-якої прикраси на ній. Подейкують, що під час такого дійства потрібно загадувати бажання, яке неодмінно збудеться.
Де знаходиться Садиба Святого Миколая?
Будиночок розташований на території національного природного заповідника "Гуцульщина" в селі Пістинь Косівського району Івано-Франківської області.
Проєкт був розроблений та реалізований у 2004 році, а своїх перших відвідувачів дідусь прийняв під кінець 2006-го. З того часу двері Резиденції постійно відкриті. Навіть влітку Чудотворець охоче приймає гостей. Дітлахи їдуть до нього, щоб просто поговорити, розказати про свою сім’ю і, звичайно, поділитися своїми найпотаємнішими мріями.
Та якщо в інші пори року в Садибі не так людно, то взимку тут постійно лунає сміх малечі. Багато хто хоче побачити Святого саме напередодні Різдва та Нового року, щоб відчути присмак свят, що наближаються.
А ще саме в грудні на території комплексу запалюють "миколаївську ватру", де бешкетники спалюють свої погані звички. Дійство проводять у спеціально відведеному місці, яке називають "12 християнських чеснот".
До речі, проєкт створювали не для розваг. Його головна мета – сформувати у дітей і молоді високі моральні якості, прищепити їм любов до національної культури та бажання зберегти історичну спадщину.
Саме тому будиночок оформлений в оригінальному гуцульському стилі. Поруч розташовуються дерев’яні статуї казкових героїв. У середині Резиденції є полиці з іграшками Санта Клауса, які були зроблені в різних країнах світу. Стелю прикрашає велика люстра, оздоблена скляними фігурками янголів-охоронців.
Якщо хочете зустрітися з самим Чудотворцем, то потрібно заздалегідь залишити заявку. Особливо в період зимових свят.
Якщо побачитися з Миколаєм не вийде, замовте екскурсію. Буде не менш цікаво та пізнавально.
Раніше OBOZ.UA розповідав, де відпочити з дітьми в Україні.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!