Такого не може бути. Астрономи виявили занадто велику планету для дуже маленької зірки
Такого не може бути. Астрономи виявили занадто велику планету для дуже маленької зірки

Такого не може бути. Астрономи виявили занадто велику планету для дуже маленької зірки

Найімовірніше, ми ще дуже мало знаємо про Всесвіт, адже виявлена планета, яка в 13 разів більша за Землю, обертається навколо зірки, що в 9 разів менша за Сонце.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Science, вчені виявили занадто важку планету для своєї дуже маленької зірки. Ця екзопланета в 13 разів більша за Землю і обертається навколо зірки під назвою LHS 3154. Те, що маса планети величезна саме по собі не є чимось незвичним, а те, що вона обертається навколо ультрахолодного карлика (ці зірки є найменшими і найхолоднішими у Всесвіті), дуже спантеличило астрономів, пише The Guardian.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами вчених, вони не очікували виявити у такої маленької зірки з малою масою таку дуже масивну планету. Це вкотре доводить, що ми схоже ще дуже багато чого не знаємо про те, як влаштований Всесвіт.

Важливо Уперше виявлено диск за межами Чумацького Шляху, що утворює планети: чому це важливо (фото)

Як показало дослідження, у цій унікальній системі, яка, здавалося б, не повинна існувати, співвідношення мас між планетою та її зіркою в 100 разів більше, ніж співвідношення мас між Сонцем і Землею. За словами вчених, цей показник перевищує межу, яка, як вважається, існує під час формування планет.

Зірки з'являються з молекулярних газових хмар. Коли з'являється молода зірка, то навколо неї формується акреційний диск із газу і пилу, які залишилися від процесу формування зірки. У підсумку з речовини в цьому диску з'являються планети. Згідно з теоріями, кількість матерії, яка доступна для того, щоб з'явилися планети, залежить від того, який розмір має зірка.

Порівняння розмірів Сонця і Землі (ліворуч), а також зірки LHS 3154 і планети LHS 3154b
Фото: The Guardian

Тому навколо такої зірки з малою масою, як LHS 3154, не повинно бути так багато матерії, щоб з'явилася планета LHS 3154b з такою великою масою. Але ця екзопланета існує, а це означає, що потрібно переглянути уявлення про те, як формуються зірки і планети, кажуть автори дослідження. Вчені вважають, що протопланетні диски містять набагато більше матерії, ніж передбачалося раніше.

Вчені спеціально шукали планети, які обертаються навколо найменших і найхолодніших зірок у Всесвіті, і їхні пошуки не просто увінчалися успіхом, а призвели до несподіваного відкриття. Подібні екзопланети знайти дуже складно, кажуть астрономи.

Крім того, що вчені вирахували масу LHS 3154b, вони також з'ясували, що планета розташована дуже близько до ультрахолодного карлика, а період її обертання становить лише 3,7 земних дня. Вчені вважають, що на таких планетах може існувати вода в рідкому вигляді, яка є необхідним компонентом для появи життя.

Як уже писав Фокус, астрономи виявили надзвичайнорідкісну планетну систему, в якій планети мають напрочуд синхронні орбіти. Ця система найімовірніше не переживала бурхливих зіткнень між планетами на початку своєї історії, як це було з Сонячною системою.

Також Фокус писав про історичну місію NASA на супутник Сатурна. На Титан вирушить вертоліт з ядерним двигуном. Уперше земний апарат побуває на поверхні іншого планетарного тіла в настільки глибокому космосі.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader