У Неаполі знайшли загублену картину Боттічеллі — фото
Поблизу Неаполя у приватній резиденції знайшли картину Сандро Боттічеллі. Полотно було загублене понад 50 років, повідомляє The Guardian.
За словами представника команди карабінерів (підрозділ поліції) із захисту культурної спадщини Неаполя Массіміліано Кроче, італійська влада забула про існування картини.
«Востаннє влада перевіряла приватну резиденцію, де зберігалася картина Боттічеллі, понад 50 років тому. Відтоді, з незрозумілих причин, картина була забута владою», — прокоментував Кроче.
Виявилось, що полотно перебуває в поганому стані, з численними потертостями та зміненими відтінками фарб через окислення лаків. Тепер на полотно чекають масштабні реставраційні роботи. За словами Кроче, картина може належати приватній особі, якщо та здатна гарантувати її безпеку, збереження та догляд за нею, попри те, що полотно внесено до переліку творів, які становлять суспільний інтерес.
«Якщо ми підтвердимо, що родина, яка володіла картиною, не мала права її зберігати, то полотно перейде в руки держави. В іншому випадку, вона може залишитися власністю родини, але буде виставлена в музеї для забезпечення більшої безпеки», — зазначив Массіміліано Кроче.
Як загубилась картина
Спочатку Сандро Боттічеллі подарував картину Папі Римському Сиксту IV. Через фінансові труднощі Папа передав її церкві Санта-Марія-делле-Граціє в Неаполі, щоб вислужитись перед впливовою на той час сім’єю Медічі.
«Папа пожертвував картину маленькій сільській церкві як данину, щоб отримати економічну підтримку від могутньої сім'ї Медічі для фінансування завершення Сикстинської капели», — пояснює мистецтвознавець Ді Масса в інтерв'ю газеті La Repubblica.
Згодом церква передала полотно місцевій родині, яка зберігала її в приватній резиденції протягом кількох поколінь.
Вважається, що ця картина була однією з улюблених робіт самого Боттічеллі. Образ Мадонни списаний з коханої художника — Симонетти Каттанео Веспуччі, яка померла у віці 23 років.
Раніше в Італії виявили досі невідому картину представника Високого Відродження Рафаеля Санті, на якій, як стверджують, — образ Марії Магдалини.