Небезпечні медіатравми: як від них захиститися
Небезпечні медіатравми: як від них захиститися

Небезпечні медіатравми: як від них захиститися

Небезпечні медіатравми: як від них захиститися

Рекомендації дали у МОЗ.

Під час війни, яку розв'язала Росія, важливо дотримуватися правил інформаційної гігієни та вміти розпізнавати фейки. Від правдивості інформації іноді може залежати прийняття рішень і навіть збереження життя. У МОЗ пояснили, як неконтрольоване споживання інформації у соцмережах та новин може вплинути на самопочуття.

Як користуватися медіаресурсами без шкоди для себе

У МОЗ пояснили, що одним з основних пунктів здорового медіаспоживання є користування надійними, перевіреними джерелами інформації.

«Для таких важливих сповіщень як повітряна тривога чи евакуація використовуйте тільки офіційні джерела. Усі інші інформаційні канали також мають бути визнані достовірними», – пояснили у відомстві.

Треба час від часу аналізувати джерела інформації, на які ви підписані: навіть відомі Telegram-канали дуже легко змінюють власників і перетворюються на рупор поширення російської пропаганди.

«Тому обов’язково перевіряйте інформацію, перш ніж поділитися із друзями у соцмережах. Факти мають бути підтверджені, а тексти – без маніпуляцій та хибних пояснень», – йдеться у повідомленні.

Що робити, щоб уберегти себе від медіатравми

Для цього слід дотримуватися таких правил:

  • Стежити, як медіа впливають на емоційний стан. Не варто дозволяти новинам помножувати ваші стреси. Замість перегляду відео слухайте або читайте текст – так легше уникнути надмірних емоцій.
  • Фільтрувати інформацію та уникайтb медіатригерів. Слід пам'ятати, що саме ви встановлюєте персональну межу медіаприйнятності та вирішуєте, що дивитися, а що – ні.
  • Не потрібно заставляти себе дивитися контент, який містить чутливі або травмуючі теми. Особливо, медіаповідомлення з високої реалістичністю, використанням спецефектів і музичного чи звукового супроводу, які створюють відчуття присутності.
  • Навчитися правилам емоційної самодопомоги. Це можуть бути прийоми для заспокоєння, опанувати техніки глибокого дихання та фізичні вправи.
  • Обмежити «екранний час» та ігнорувати негативні коментарі. Не потрібно вмикати телевізор як фон – це шум, який виснажує нервову систему. Не слід користуватися гаджетами під час їжі, спілкування, приготування до сну. Потрібно обмежити свою залученість до «баталій» у коментарях у соцмережах. Слід встановити ліміт часу, протягом якого ви дозволите собі читати онлайн-коментарі чи відповідати на них.

Раніше фахівці Центру громадського здоров'я МОЗ України розповіли, що треба робити, щоб подолати емоційну нестабільність та підтримати себе під час війни.

Джерело матеріала
loader
loader