День святого Сави: історія свята
День святого Сави: історія свята

День святого Сави: історія свята

День святого Сави: історія свята

Цього року його відзначатимуть раніше.

З 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новоюліанський календар. Через це дати багатьох церковних свят змінилися. Це стосується і дня Преподобного Сави Освяченого. Раніше його відзначали 18 грудня. Але з 2023 року віряни ПЦУ будуть святкувати його раніше – 5 грудня.

 Історія свята

Сава народився в 5 столітті в Каппадокії. Його батьки були християнами. Ще дитиною він почав навчатися в монастирі святої Флавіани та швидко опанував грамоту. Там він і полюбив Святе Письмо.  Це і визначило його подальший шлях. Вже в 17, попри бажання батьків, він прийняв чернечий постриг.

Сава провів у монастирі десять років. Він проводив час у молитвах та постах і за це отримав дар дивотворення.

Пізніше монах вирушив до Єрусалима і оселився в розташованому неподалік міста монастирі, відомому своїм суворим статутом. Через три роки Сава зачинився у печері, де провів п'ять років відлюдником.

Тоді до нього стали приходити багато учнів, так і була заснована свята обитель. Пізніше Сава заснував ще кілька таких місць – в тому числі лікарні і притулки для жебраків. Помер святий у віці 95 років, за своє життя зробивши безліч важливих для християнства вчинків.

Що не можна робити в цей день

З давніх часів існують певні заборони, яких варто дотримуватися в цей день.

Вважається, що у свято не можна працювати, бо це може образити святого.

Заборонено лаятись, сваритися, поганословити та бажати іншим зла.

Наші пращури вважали, що Сава продовжує роботу святої Варвари: морозить річки та озера, зміцнюючи переправи. У народі говорили «Варвара мостить, Сава цвяхи загострить, Миколай прибиває».

Джерело матеріала
loader
loader