Китай вивів у космос новий супутник зі штучним інтелектом
Китай вивів у космос новий супутник зі штучним інтелектом

Китай вивів у космос новий супутник зі штучним інтелектом

Запущено два супутники, один з яких – новітній інтелектуальний супутник зі штучним інтелектом, у якому інтегровані комунікаційні, навігаційні та системи дистанційного зондування в режимі реального часу.

Сьогодні, 5 грудня, китайська приватна космічна компанія Galactic Energy за допомогою своєї комерційної ракети-носія Ceres-1 Y9 вивела на орбіту два нові супутники, серед яких космічний апарат зі штучним інтелектом та інтегрованими функціями спостереження і зв’язку. Про це повідомляє CGTN.

Повідомляється, що ракета злетіла з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю.

Один із космічних апаратів, виведених на навколоземну орбіту, –  метеорологічний супутник  Tianyan-16, оснащений оновленим мікрохвильовим радіометром та модулем швидкісного лазерного зв’язку і здатний безперервно аналізувати метеорологічну ситуацію на планеті й оперативно передавати результати до центру управління на Землі.

Другий – Starpool 01-A, новітній інтелектуальний супутник зі штучним інтелектом, у якому інтегровані комунікаційні, навігаційні та системи дистанційного зондування в режимі реального часу.

Нинішня місія стала 11-м польотом ракет серії Ceres-1.

Повідомляється, що Китай планує за чотири роки вивести в космос більше 100 апаратів такого типу і об’єднати системи зв’язку, навігації та дистанційного зондування Землі в єдину систему, що дозволить значно розширити зони спостереження та ефективність і оперативність аналізу за рахунок інтеграції супутніх процесів.

Нагадаємо, Китай 1 листопада успішно вивів у космос новий супутник дистанційного зондування Землі серії Tianhui, відомої як “картографічні супутники”. Супутник планується використовувати для географічного картографування, дослідження земельних ресурсів, проведення наукових експериментів та інших завдань.



Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader