Країни східного флангу НАТО мають лише три роки, щоб підготуватися до потенційного нападу Росії, заявив глава польського агентства національної безпеки Яцек Сівера.
У своїй доповіді один з провідних німецьких аналітичних центрів стверджує, що військовий альянс мусить бути готовий відбити російський наступ упродовж шести-десяти років. Однак Яцек Сівера, глава Бюро національної безпеки Польщі та міністр у канцелярії президента Дуди, вважає, що експерти, ймовірно, недооцінююють терміни, пише The Times.
"Цей аналіз узгоджується з дослідженнями, проведеними в США. Але, на мій погляд, терміни, представлені німецькими аналітиками, занадто оптимістичні. Якщо ми хочемо уникнути війни, країни НАТО на східному фланзі повинні розглядати коротший, трирічний часовий горизонт, щоб підготуватися до конфронтації", — сказав він польській католицькій газеті Nasz Dziennik.
Сівера додав, що саме три роки є тим часовим вікном, за який країни на східному фланзі мають створити спроможності, які б забезпечували чіткий сигнал стримування агресії. З його словами, збройна промисловість у Росії щоденно працює в три зміни і може відновити свої ресурси протягом наступних трьох років.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року, президент Путін і кілька високопоставлених осіб його режиму натякали на можливі довгострокові плани щодо найсхідніших держав-членів НАТО.
Існує особлива стурбованість щодо трьох балтійських країн — Естонії, Латвії та Литви — які російські уряди з початку 18-го століття визначали як частину сфери впливу Москви.
У травні Сергій Шойгу, міністр оборони Росії, заявив, що режим створить нові бази та 12 нових "частин або підрозділів" у своєму Західному військовому окрузі поруч із східним флангом НАТО у відповідь на кроки Фінляндії та Швеції приєднатися до альянсу .
Ці плани були відкладені через опір України, оскільки переважна частина російської бойової сили залишається у війні на виснаження.
Однак чимало аналітиків і лідерів НАТО стурбовані тим, що Альянс має обмежений період часу для зміцнення своєї оборони, оскільки Росія нарощує свою військову промисловість і запроваджує мобілізаційну машину, яка могла б підтримувати або розширювати чисельність військ протягом наступних років.
Джерело: ZN.UA