Країни Балтії висловили Польщі демарш через блокаду українського кордону
Країни Балтії висловили Польщі демарш через блокаду українського кордону

Країни Балтії висловили Польщі демарш через блокаду українського кордону

Посли Литви, Латвії та Естонії у Варшаві висловили польській владі невдоволення блокуванням руху вантажного транспорту на кордоні з Україною.

Про це повідомляє ERR.

У МЗС Естонії підтвердили, що це питання неодноразово порушували у відносинах із Польщею.

Зараз дивляться

– У Варшаві відбулася зустріч/демарш трьох послів країн Балтії в Міністерстві інфраструктури Польщі, – сказала прессекретарка МЗС Естонії Бріта Кікас у відповідь на запитання про ставлення до блокади кордону.

У дипломатії демарш означає звернення одного уряду до іншого з метою привернути увагу до чого-небудь, часто з пропозиціями вжити конкретних заходів.

Вона зазначила, що Естонія поважає право водіїв вантажівок мітингувати. Водночас це призвело до складної ситуації, яка створює проблеми для інших перевізників і додаткові труднощі для української економіки.

– Зі свого боку, ми порушуємо це питання з Польщею і сподіваємося, що рішення буде знайдено найближчим часом у співпраці між Польщею, Україною та Європейською комісією, – додала Кікас.

Таллінн продовжить свої зусилля з пошуку рішення з новим польським урядом.

За словами прессекретарки, у міністра закордонних справ Маргуса Цахкни відбулася бесіда з колишнім главою МЗС Польщі Йоганнесом Рау. Крім того, найближчим часом планується візит нового міністра закордонних справ Польщі в Таллінн, де це питання обов’язково обговорюватимуть.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Представниця естонського МЗС підтвердила, що питання блокади українського кордону обговорювалося і на зустрічі Цахкни з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Кемероном у понеділок, 4 грудня.

Страйк польських перевізників

Причиною протестів поляків на кордоні з Україною стала, як це називає польська сторона, зависока конкуренція, оскільки через ухвалення транспортного безвізу між Україною та країнами ЄС українські водії були позбавлені необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав Євросоюзу.

Основна вимога польських страйкарів – повернення дозвільної системи для українських перевізників.

Теги за темою
Україна Польша
Джерело матеріала
loader
loader