Член Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко розповів, що буде із цінами на автогаз в Україні.
Як передає "Хвиля", про це він повідомив в ефірі телемарафону, пише РБК-Україна.
Так, за словами Устенко, низка факторів призвела до стрімкого подорожчання автомобільного газу в Україні. Ціна не впаде дуже сильно, але зменшуватиметься.
При цьому він підкреслив, що останнім часом більша частина автогазу в Україну завозилася автомобільним транспортом, а не залізницею. Це пов'язано з тим, що "ринок торгівлі всіма видами палива не дуже високомаржинальний і ціна може піти як вгору, так і вниз".
"Тому, якщо ти завіз дизельне пальне в Україну за 43 гривні, то тому тобі потрібно якнайшвидше його продати, тому що якщо в Європі ціна піде нижче 43 гривні, то ти так само продаватимеш і в Україні, тому що ціна реагує дуже швидко", - пояснив Устенко.
За його словами, завезення вагонами займає від двох тижнів до місяця та більше.
Крім того, він розповів, що 40% зрідженого газу до України надходило з Польщі. "Після того, коли Польща почала блокувати (кордон), звичайно 40% зрідженого газу у нас відвалилося, тобто вже почався дефіцит.
Ще 10-15% газу завозили із країн Балтії, які також не можуть заїхати через Польщу. У зв'язку з цим цей обсяг завозили через Словаччину чи Румунію кружним шляхом. Однак там також були черги на кордонах.
Устенко також зазначив, що з Румунії не відвантажували газ із Галацу через шторм у Чорному морі. На додаток до цього виникла проблема з газом з Америки, що прийшов без паспорта походження, через що він затримався на митниці.
"Ряд таких факторів призвів до того, що був дефіцит і ціна піднялася вгору", - сказав він.
Оптова ціна на скраплений газ впала за останній тиждень на 10%.
"Тому ціна вже пішла вниз. Навіть якщо польський кордон не буде розблокований, ми зможемо взяти газ у Румунії і далі в Європі. Ціна не впаде дуже сильно, але вона все ж таки зменшуватиметься", - додав Устенко.
Раніше Куюн відповів, скільки має коштувати бензин та дизель в Україні.