6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня
6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня

Військові та діти: все найважливіше та цікаве про новий день

6 грудня – 340-й день 2023 року, до кінця якого залишається лише 25 днів. Сьогодні відзначається День збройних сил України, крім того, це особливий день для дітлахів. Ви приготували рукавиці? Якщо ні, то приготуйте, а ми розповімо, навіщо. А православні сьогодні вшановують святого Миколая, архієпископа Мирлікійського.

Ми розповімо про найважливіші події в історії, що відбулися цього дня. Читайте у цій статті про свята, обряди та прикмети на 6 грудня, хто зі знаменитостей сьогодні святкує день народження і кого слід привітати з іменинами.

Зміст:

День Збройних Сил України

День Збройних Сил України започатковано постановою Верховної Ради у 1993 році. Це національне свято відзначається щорічно 6 грудня з нагоди ухвалення у 1991 році закону України "Про Збройні Сили України".

6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 1

Проголосивши 1991 року незалежність, Верховна Рада в стислий термін прийняла низку законодавчих актів, що стосуються військової області. Основні документи – Концепція оборони та будівництва Збройних Сил України, постанова "Про Раду оборони України", закони України "Про оборону України", Військова доктрина України та вищезазначений закон "Про Збройні Сили України" – визначили вектор розвитку армії держави на всі наступні роки .

Увага до військової сфери зрозуміла – незалежна Україна отримала у спадок одне з найпотужніших угруповань військ у Європі. На жаль, у наступні роки її суттєво знекровило керівництво країни. Саме тому нам так доводиться нелегко у війні із РФ. Втім, ні у ЗСУ, ні серед цивільного населення України немає людей, які не вірять у нашу перемогу(білоруса Арестовича ми навмисне не рахуємо).

День святого Миколая

День святого Миколая відтепер в Україні відзначається саме 6 грудня.

6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 2

Свято встановлено на згадку про преставлення святителя Миколая, архієпископа Мирлікійського, одного з найшанованіших християнських святих у православній церкві. Святий Миколай став прообразом новорічних фольклорних персонажів. Тому в ніч на свято діти чекають на подарунки.

На Закарпатті та інших західних областях України на початку XX століття влаштовувалися обходи ряжених напередодні 6 грудня. Очолювана переодягнутим Миколою група хлопців обходила двори, роздаючи подарунки дітям, а неслухняним дітям залишали ціпок як застереження на майбутнє. Через "Миколая" хлопець передавав подарунки коханій дівчині, і навпаки. А що то за подарунки, можете уявити самі. Тож не таке вже й дитяче це свято!

День ялинки з рукавичками

День ялинки з рукавичками – це незвичайна та весела акція, яка прийшла у світ із США. Її назва, Day Mitten Tree, співзвучна із назвою книги The Mitten Tree американкою Кендіс Крістіансен.

За сюжетом книги літня дама щоранку бачила зі свого вікна групу дітей, які грали зі снігом біля автобусної зупинки. У одного хлопчика не було рукавичок, і він не міг грати з іншими, тому жінка вирішила допомогти йому. Вона зв'язала пару рукавиць і повісила їх на ялинку біля тієї самої зупинки, щоб хлопчик знайшов подарунок. Їй це сподобалася, і жінка продовжила в'язати та розвішувати на ялинці рукавиці, щоб ще більше дітей змогли грати у снігу.

Щоб приєднатися до святкування Дня ялинки з рукавичками, який останнім часом називають Міжнародним днем рукавиць, можна просто подарувати рукавиці комусь із близьких, або купити чи то зв'язати рукавиці для себе.

Морози втримаються, але без снігу: погода в Україні на 6 грудня

Що святкують в інших країнах 6 грудня:


День янгола сьогодні

6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 4

Цього дня вітання з днем янгола приймають:


Яке сьогодні православне церковне свято

Українське православ'я після переходу на новий календар 6 грудня вшановує святого Миколая Чудотворця.

Архиєпископ Мирлікійський, він же святий Миколай Чудотворець, також іменується Миколою Угодником, Миколою Мирлікійським і Святителем Миколаєм, і є одним з найбільш шанованих святих у всіх історичних церквах.

Цей святий народився у III столітті у грецькій колонії Патару в провінції Лікія. З самого дитинства Микола був дуже релігійним і досяг успіху у вивченні Святого Письма. Він багато часу проводив у молитвах та читанні, і його дядько Микола Патарський зробив племінника спочатку читцем, а потім своїм помічником. Коли батьки Миколи Мирлікійського померли, він роздав отриманий спадок бідним.

Одного разу святий Миколай дізнався, що якась людина не могла зібрати посаг для своїх 3 дочок. Микола таємно підкинув у будинок цієї людини мішечок із золотом, і той зміг благополучно видати одну з дочок заміж. Пізніше Микола повторив свій вчинок, і чоловік видав заміж та другу дочку. Після цього батько вирішив будь-що дізнатися, хто ж є його благодійником, і почав чергувати ночами, щоб не пропустити таємного дарувальника. І його очікування виправдалося, коли він побачив, що ще один мішечок із золотом йому у вікно кинув Микола. Чоловік став дякувати святому, але той був дуже скромним і попросив нікому не розповідати про те, що сталося.

Традиції цього дня

6 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони дня - фото 6

6 грудня наші предки зазвичай проводили дуже весело: співали, гуляли, грали, влаштовували вечірки з пирогами та пивом. Так цього дня вшановували тих, хто пішов на війну. Матері робили своїм синам спеціальні обереги, щоби захищали їх у полі бою.

Микола Чудотворця шанують як святого, який може здійснити будь-які дива. Його вважають покровителем сиріт, бідних, хворих, мандрівників, моряків, військових, землеробів, ув'язнених, але насамперед дітей. Відповідно і моляться на святого Миколая саме про благополуччя дітей. Втім, вважається, що Микола Чудотворець чує всіх, хто звертається до нього зі щирою молитвою.

Святого називали "другим після Бога заступником", і говорили, що саме в цей час чудотворець спускається з неба, щоб обійти землю. Не просто оминути, але саме допомогти нужденним. І, звичайно, рознести подарунки дітям (саме звідси "ростуть ноги" у Санти Клауса та придуманого комуністами Діда Мороза).

За старих часів на свято обов'язково готували особливий, миколаївський коровай і пироги. Частину частування відносили до церкви, а все, що залишалося вдома, з'їдали до крихти, щоб цілий рік не було жодних проблем.

Що сьогодні не можна

Насамперед – лаяти та карати дітей, навіть якщо вони й завинили. Крім того, не можна взагалі сваритися: святий Миколай покарає кожного, хто лаятиметься в його присутності (а цього дня він на землі серед нас).

Дітям на святого Миколая є особлива заборона. У жодному разі їм не можна недоїсти що-небудь, що їм дали за святковим столом. Також вважається, що цього дня не можна сумувати, інакше це може викликати сильні морози.

Прикмети


Хто народився цього дня


Історія цього дня

День Збройних сил України 2023: вітання та листівки

Джерело матеріала
loader
loader