Зникнення ексглави МЗС Китаю: ЗМІ повідомили, що з ним могло трапитися
Зникнення ексглави МЗС Китаю: ЗМІ повідомили, що з ним могло трапитися

Зникнення ексглави МЗС Китаю: ЗМІ повідомили, що з ним могло трапитися

Зникнення ексглави МЗС Китаю: ЗМІ повідомили, що з ним могло трапитися

Джерела повідомляють, що Цінь Ган передавав західним розвідувальним службам секрети Китаю.

Колишній міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган, який у липні несподівано зник з публіки, міг померти від самогубства або через тортури наприкінці липня у військовому госпіталі в Пекіні, де лікуються вищі керівники Китаю. Про це пише Politico з посиланням на джерела.

Зазначається, що 25 червня цього року Цінь провів свою останню публічну зустрічі в Пекіні з міністрами закордонних справ Шрі-Ланки та В'єтнаму, а також із заступником міністра закордонних справ Росії Андрєєм Руденком.

За даними джерел видання, які мають доступ до китайських високопосадовців, справжня місія Руденка в Пекіні полягала в тому, щоб повідомити Сі, що його міністр закордонних справ і кілька вищих офіцерів НВАК були скомпрометовані західними розвідувальними службами.

Politico нагадує, що після зникнення Цінь Гана з'явилися історії про його роман з репортеркою китайської телекомпанії Phoenix TV Фу Сяотянь, від якої у нього нібито народився син, який є громадянином США. Ці історії широко поширювалися в Інтернеті за очевидної підтримки китайської кібер-цензури.

Проте, джерела Politico кажуть, що справжньою причиною його раптового зникнення була причетність Ціня до набагато серйознішого скандалу, в якому були замішані міністр оборони і генерали, які командували "ракетними військами" Китаю, що контролюють програму створення ядерної зброї країни.

“Майже в той самий час, коли зник Цінь, зникли також головнокомандувач ракетних військ Лі Ючао, його заступник Лю Гуанбінь і колишній заступник Чжан Чженчжун. Кілька інших високопоставлених діючих і колишніх офіцерів також були затримані, а щонайменше один колишній заступник командувача помер від невстановленої хвороби, згідно з повідомленнями державних засобів масової інформації”, – пише видання.

У Politico додають, що зрештою, зниклі командири були офіційно звільнені і замінені офіцерами з військово-морських і військово-повітряних сил, що є дуже рідкісним явищем, оскільки вищий командний склад ракетних військ майже завжди отримував підвищення з-поміж військовослужбовців.

Невдовзі після того, як було офіційно оголошено про чистку в ракетних військах, Лі Шанфу, людина, яку Сі призначив міністром оборони Китаю в березні цього року, також зникла. Про його офіційну відставку було оголошено наприкінці жовтня.

Інтриги додало стисле повідомлення державних ЗМІ за день до того, як Цінь був офіційно звільнений з посади міністра закордонних справ у липні. У ньому йшлося про те, що Ван Шаоцзюнь, командир з 2015 року підрозділу Центральної гвардії, який захищає вищих керівників Китаю і контролює особисту охорону голови Сі, помер трьома місяцями раніше через "неефективне медичне лікування".

Видання зазначає, що у посланні російського заступника міністра закордонних справ Руденка Сі было звинувачення в тому, що Цінь і родичі вищих офіцерів ракетних військ допомагали передавати китайські ядерні секрети західним розвідувальним службам.

Нагадаємо, наприкінці липня новим главою МЗС Китаю призначили завідувача канцелярії комісії ЦК КПК із закордонних справ Ван І. Він вже раніше обіймав посаду глави МЗС з 2013 року до призначення Цінь Гана. Після того, як міністром став Цінь Ган, Ван І призначили керівником канцелярії комісії ЦК КПК із закордонних справ.

Джерело матеріала
loader
loader