Андрій Руденко
  • Дата народження
    6 вересня 1972
  • Країна
    Україна
Андрій Руденко
4848

Андрій Руденко

Руденко Андрій Іванович: колишній соратник та найближчий політичний помічник Авакова, який став заступником мера у Кернеса

Руденко Андрій Іванович: заступник мера Харкова, ексдиректор хлібзаводу "Салтівський", який отримав копняка від Кернеса та пройшов через "сміттєву люстрацію".

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Андрій Іванович Руденко народився 6 вересня 1972 року у місті Харків.

Освіта

Андрій Руденко має відразу кілька дипломів: техніка-технолога та інженера-технолога ткацького виробництва, інженера-електрика, а також юриста.

Сім'я

Ексдружина Інна Руденко - співвласниця ТОВ «Авто-Ові», яке займається пасажирськими перевезеннями. Також вона є співзасновником кількох компаній колишнього чоловіка.

Дочка - Світлана Гладкіх - кінцевий бенефіціар деяких компаній батька. Заміжня за колишнім прокурором Фрунзенського району Харкова Олегом Гладкіх.

Кар'єра

У 1991 році Руденко влаштувався помічником майстра на ткацьку фабрику «Червона нитка». Через три роки Олексій зайнявся бізнесом (торгово-закупівельна діяльність та виробництво хлібобулочних виробів).

З початку 2000 року він став менеджером на приватному підприємстві (ПП) "Руденко І.М." Восени того ж року очолив ТОВ «Торговий дім «Салтівський». Протягом одинадцяти років (2001-2012) обіймав посаду голови правління ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський». З того ж 2012 року зайнявся підприємницькою діяльністю.

Андрію Руденку належить частка (по 45% в кожній) в таких компаніях:

  • ТОВ "А.І.Р." - неспеціалізована оптова торгівля;
  •  ТОВ "Соснівка" - будівництво інших споруд;
  • ТОВ "Аміс" - надання в оренду інших машин, устаткування та товарів;
  • ТОВ "Дитячий театр пісні Мулермана" - театральна та концертна діяльність.

Також він є кінцевим бенефіціаром у:

  • ПП "Карст-8" - видобуток піску, гравію, глини та каоліну;
  • ТОВ "Райтвірт" - допоміжна діяльність у сфері транспорту;
  • ТОВ "Досуг-К" - будівництво житлових та нежитлових будівель;
  • ПП "Інформ-бюро" - надання послуг таксі;
  • ТОВ "Харків-пісок" - видобуток піску, гравію, глини та каоліну;
  • ТОВ "Харків-крейда" - видобуток піску, гравію, глини та каоліну;
  • ТОВ "Слобожанський хліб" - надання в оренду автомобілів та легкових автотранспортних засобів.

Півтора року (лютий 2013 - травень 2014 року) Андрій Руденко керував Дергачівським районом у Харківській області. На початку 2015 року харківський міський голова Геннадій Кернес призначив Руденко на нову посаду. З лютого 2015 року ексголова хлібозаводу "Салтівський" - заступник мера. Відповідає за питання ЖКГ.

Руденко був главою міських партійних організацій: у 2005 році "Нашої України", у 2010 - ВО "Батьківщина".

Андрій чотири рази успішно балотувався до Харківської міської ради. У 2002 році - як самовисуванець, 2006 - від "Нашої України-Народної Самооборони", 2010 - від ВО "Батьківщина", 2015 - від "Відродження". 

Всі чотири рази він був членом постійної комісії питань з промисловості, економічного розвитку та власності.

У сьомому скликанні Харківради Руденко входить до складу депутатської фракції «Опозиційний блок «Довіряй ділам».

Компромат

З ім'ям Руденко пов'язана скандальна історія. На початку 2005 року автомашина хлібозаводу «Салтівський» біля станції метро імені О. С. Масельського збила сімейну пару. Подружжя загинуло, а 9-річна дівчинка залишилася сиротою. Було заведено кримінальну справу стосовно водія хлібозаводу «Салтівський» Прохненко О.В.

Однак, за інформацією харківських журналістів, виробництво "затягувалося, а потім й зовсім було необґрунтовано припинено, оскільки він (Прохненко) зник".

Більш того, потерпіла сторона заявила, що "з вини Андрія Руденка засідання суду за її позовом до хлібозаводу нескінченно переносилися. Крім того, А.Руденко тривалий час не надавав належну допомогу". Та все ж Феміда розпорядилася, щоб підприємство «Салтівський хлібозавод» виплатило позивачці матеріальну компенсацію.

Але Руденко оскаржив це рішення суду в апеляції, "не зважаючи на принципи людської моралі та етики". При цьому, за словами потерпілої, "вражає те, що для апеляції були знайдені формальні приводи".

Незважаючи на те, що з лютого 2015 року Руденко обіймає посаду віцемера Харкова, з нинішнім градоначальником Кернесом у нього давні та непрості відносини. Довгий час депутат Руденко був одним з небагатьох, хто гостро опонував політичному дуету Кернес-Добкін.

Це навіть привело до скандалу. У 2008 році, як відзначає харківська преса, під час сесії міської ради Андрій Руденко покинув зал засідань. Слідом за ним вийшов тоді ще секретар міської ради Геннадій Кернес з охоронцями.

В той момент, "коли Руденко спускався по сходах, його наздогнав Кернес та вдарив ногою нижче попереку. Після інциденту Андрій Руденко звернувся до прокуратури. Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею «Хуліганство». Але до суду справа не дійшла. Руденко забрав заяву.

Довгий час Андрія називали соратником та найближчим політичним помічником Арсена Авакова. Руденко був поруч з ним ще з часів Помаранчевої революції. Очолював міські партійні організації "Нашої України" та ВО "Батьківщини" (Аваков був головою обласних), а також хлібзавод "Салтівський", який входив в аваківську компанію "Інвестор".

У 2012 році Руденко різко змінив свої політичні інтереси. Він склав з себе повноваження голови міської організації та депутатської фракції ВО "Батьківщина". Через кілька місяців президент Янукович призначив Андрія очільником Дергачівської РДА, а потім він став заступником мера Харкова.

У 2018 році віцемер пройшов через так звану "сміттєву люстрацію". 20 червня після сесії міської ради Андрій Руденко, за його словами, вийшов поговорити з пікетниками, які зібралися під будівлею міськради.

Як відзначають журналісти, на вулиці заступник мера опинився перед активістами, серед яких були представники "Національного корпусу". "Молоді люди зловили чиновника з тильного боку мерії - на вулиці Квітки-Основ'яненка - коли він вийшов з будівлі. Вони підкотили сміттєвий бак, взяли Руденко за руки - за ноги та кинули в урну. Після того, як заступник Кернеса вибрався назовні, йому дали спокійно піти".

Декларація

У березні (з уточненнями у квітні) 2019 року Андрій Руденко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Власної нерухомості у віцемера та депутата немає. Житловим будинком (421,2 кв.м.) у Черкаській Лозовій Харківської області він користується на правах безоплатного користування. Будинок належить його колишній дружині - Інні Руденко.

Також у декларації Андрій вказав квартиру (39 кв.м.) у Харкові, яка є місцем його реєстрації. Власник квартири - сестра чиновника Катерина Безус.

З цінного рухомого майна депутат міської ради Харкова вказав наручні годинники швейцарського виробництва у кількості трьох штук. Автомобілів у заступника мера теж три: Mitsubishi Outlander 2007 року випуску, Audi A8 2006 року випуску та Lexus LX 570 2011 випуску.

Сукупний річний дохід Андрія Руденка у 2019 році склав 1,5 мільйона гривень. Половину з цієї суми склала зарплата віцемера (708 тисяч), друга половина - кредитна лінія ПриватБанку (797 тисяч гривень).

У банку депутат та чиновник зберігає лише 3,4 тисячі гривень. Готівковими коштами Андрій Руденко задекларував 310 тисяч гривень та 1,8 мільйона гривень.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

Згадки про персону